Druki akcydensowe ( 25 )

Aktywne filtry:

DRUKI ZAWSZE W MODZIE

Dziś już wiele spraw możemy załatwić cyfrowo, także tych które wymagają sporządzenia odpowiednich dokumentów i formularzy. Wiele czynności zarówno przy prowadzeniu działalności gospodarczej, przewożeniu ładunków w transporcie, obrocie w magazynie czy rozliczeniach finansowych, ale również tych dotyczących spraw naszych osobistych pracowniczych jak czy nawet rozliczenia użytkowania naszego samochodu do celów służbowych - to wszystko wymaga przeważnie odpowiedniego udokumentowania. Pomocne przy tym są druki akcydensowe i jak się okazuje mimo postępującej cyfryzacji są po prostu nie do zastąpienia.

DLACZEGO KORZYSTAMY Z DRUKÓW?

Udokumentowanie wielu czynności w obrocie gospodarczym, a przede wszystkim rozliczeń wymaga odpowiedniej formy, co najczęściej wynika z obowiązujących regulacji prawnych. Stosowanie formularzy zgodnych z tymi regulacjami jest po prostu ułatwieniem, gdyż takie dokumenty są gotowymi wzorami, które można szybko wypełnić ręcznie w każdej sytuacji, w każdym miejscu i każdej porze. Przykładowo: kierowca dostarczający ładunek do odbiorcy powinien załączyć do dokumentów list CMR będący standardowym potwierdzeniem przewozu rzeczy. Sporządzenie takiego listu ręcznie, szczególnie gdy zależy nam na czasie, często jest o wiele szybszym rozwiązaniem w warunkach załadunku niż uzupełnianie i drukowanie formularzy z komputera. Innym przykładem może być rozliczanie wynajmu mieszkania, gdzie potrzebny jest rachunek czy druk faktura w drobnym handlu obwoźnym.

 

NAJPOPULARNIEJSZE DRUKI AKCYDENSOWE

Przykłady podane powyżej można uzupełnić jeszcze o kilka bardzo popularnych wzorów druków. Książeczka zdrowia do celów sanitarno-epidemiologicznych to dokument, który wymagany jest przez pracodawców przy zatrudnieniu w branży spożywczej i gastronomicznej. Dziennik budowy jest natomiast wymagany przy procesie budowy każdego obiektu, czy to będzie dom mieszkalny czy obiekt komercyjny. Faktura bez VAT wymagana jest wtedy, gdy mała firma w związku z prowadzoną działalnością wystawia dokument sprzedaży, gdy klientem jest inna firma. Mimo możliwości łatwego rozliczania się z US i ZUS poprzez internet wiele osób wykorzystuje jeszcze druk polecenie przelewu i za ich pośrednictwem wykonuje przelew tradycyjny. Książka kontroli jest natomiast dokumentem, który powinien mieć na stanie każdy przedsiębiorca, gdyż jej uzupełnienie wymagane jest w przypadku każdej kontroli urzędowej.

 WŁAŚCIWE DRUKI AKCYDENSOWE

Przy wyborze odpowiedniego druku akcydensowego musimy mieć pewność, że do danej czynności wykorzystamy ten właściwy i zgodny z obowiązującymi przepisami. W ofercie sklepu biurtop.pl znajdą Państwo wzory dokumentów i formularzy zgodne ze wszystkimi wymaganiami prawnymi i obowiązującymi standardami. Korzystamy głównie z takich dostawców jak firma Typograf oraz Michalczyk i Prokop a wszystkie ich produkty mają unikalne oznaczenia i symbole, które gwarantują właściwe wyszukiwanie przy ponownym zakupie. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty, gdyż oferujemy możliwość zamawiania druków wraz z innymi artykułami biurowymi w jednej paczce.