Zszywacze ( 103 )

Aktywne filtry:

BEZ ZSZYWACZA ANI RUSZ

Jeśli pracujemy z dokumentami lub chcemy je segregować w domu trudno jest to sobie wyobrazić bez używania zszywacza. To najwygodniejsze i najprostsze urządzenie, które pozwala na szybkie scalanie ze sobą kartek papieru, czy także kartonu, tapicerki i ramy, a nawet kawałków drewna. Zszywacze to podstawowe wyposażenie każdego biura ale także każdego miejsca, gdzie operuje się wydrukami dokumentów, które trzeba ze sobą w jakiś sposób połączyć.

CO TO JEST ZSZYWACZ DO PAPIERU?

Zszywacz biurowy to przyrząd służący do szybkiego łączenia ze sobą kilku kartek papieru za pomocą metalowych zszywek. Umieszcza się w magazynku, na specjalnej szynie wewnątrz zszywacza. Samo zszycie polega na dociśnięciu zszywki w odpowiednim miejscu na kartkach z wykorzystaniem mechanizmu przyrządu. Jest to możliwe dlatego, że zszywki przebijają kartki za pomocą ramion i zaginają się na zaokrąglonych wgłębieniach przez co tworzą trwałe połączenie.  Przy zakupie zszywaczy warto pomyśleć jednocześnie o zakupie pasujących zszywek w komplecie. 

PODSTAWOWE ZSZYWACZE BIUROWE

Wśród zszywaczy do papieru dominują przeważnie te, których używa się do łączenia ze sobą mniejszych ilości kartek. Te łączące do 10-ciu, 20-tu a c 30-tu kartek to standard wystarczający w większości biur i miejsc, gdzie są używane. Wśród nich przeważają zszywacze obsługujące rozmiar zszywek 24/6 oraz tzw. wersje mini z rozmiarem zszywek No.10. Pierwsze z nich są w stanie zszyć do 30 arkuszy papieru 80g/m2 a te mniejsze do 20 takich kartek. W tej grupie modeli do wyboru jest mnóstwo, więc warto zwracać uwagę na ocenę ich jakości, gdyż są to przyrządy mechaniczne więc powinny być solidnie wykonane i trwałe w użytkowaniu. To samo dotyczy zszywek, które powinny być na tyle mocne, by nie łamały się przy mocnym docisku mechanizmu. Generalnie warto wybierać zszywacze zostawiając sobie jakiś margines obciążenia. Jeśli będzie potrzeba zszywania maksymalnie 20 kartek to wybrać przyrząd, który w parametrach ma podaną zdolność zszycia maksymalnie 25 kartek lub więcej. Ważną cechą jest również długość ramienia, w którym miejscu możemy zszywać kartki. Warto na to zwrócić uwagę, jeśli potrzebujemy łączyć kartki nie na brzegach, a np. na środku jak w przypadku łączenia broszur czy książek. 

ZSZYWACZE MOCNIEJSZE NIŻ WSZYSTKIE

Jeśli potrzebujemy zszywacza do papieru, który ma łączyć jednorazowo więcej niż 30 kartek powinniśmy liczyć się z tym, że nie wystarczą nam do niego zszywki w rozmiarze 24/6. Przykładowo rozmiar 23/10 powinien mieć możliwość złączenia 70 kartek jednorazowo. Powinniśmy wtedy zakupić odpowiednio duży zszywacz biurowy obsługujący właściwe rozmiary zszywek i to najlepiej taki, który posiada dodatkowo mechanizm redukujący siłę nacisku potrzebną do połączenia większej ilości kartek. Takie urządzenie gwarantuje wygodę i komfort użytkowania.

 

ZSZYWACZE ELEKTRYCZNE I RĘCZNE

W poszukiwaniu ułatwień w zszywaniu dokumentów można wyposażyć biuro w zszywacz elektryczny, który nie wymaga używania siły przy zszywaniu i pozwala na szybsze łącznie kartek niż w przypadku standardowych zszywaczy. Drugim ułatwieniem są zszywacze ręczne zwane także często zszywaczami nożycowymi. Są w pełni mobilne i przydają się wtedy, gdy musimy zszywać dokumenty nie mając możliwości ustawiania zszywacza na twardej powierzchni. Jednym z najlepszych tego typu przyrządów na rynku jest zszywacz k1 marki Rapid.

SZEROKA OFERTA ZSZYWACZY

Szeroka oferta zszywaczy dostępna na rynku wymaga, by wybierać właściwe i sprawdzone produkty. Zakupy w sklepie internetowym biurtop.pl to gwarancja, że otrzymają Państwo produkty, które funkcjonują na rynku od lat i cieszą się dobrymi opiniami. W naszej ofercie znajdują się takie marki jak Leitz Rapid SAX Maped Rapesco Eagle czy Office Products. Kupując w biurtop.pl z pewnością oszczędzą Państwo czas na wyszukiwanie właściwego i dobrego jakościowo zszywacza do papieru jak również znajdą go tu w konkurencyjnej cenie. ZAPRASZAMY!