Bloki ( 31 )

Aktywne filtry:

BLOKI I WYPRAWKA SZKOLNA

Jak ważne jest rysowanie i tworzenie prac plastycznych w rozwoju i edukacji dzieci nie trzeba chyba przekonywać żadnego z rodziców ani opiekunów. Dostęp do farb, kredek czy flamastrów to jedno, bo koniecznym ich uzupełnieniem jest papierowa powierzchnia, na której znajdą się wykonywane, często z dużym rozmachem, dzieła wyobraźni małych twórców. Te kartki papieru, to bardzo często blok rysunkowy i jest to chyba najpopularniejsza forma jeśli chodzi o biały papier przeznaczony do rysowania i malowania. Ten rodzaj, ale również inne bloki są podstawowym elementem wyprawki szkolnej dzieci w wieku wczesnoszkolnym jak również dzieci nieco starszych, które często korzystają z bardziej specjalistycznych arkuszy papieru.

DLACZEGO KUPUJEMY BLOKI?    

Coraz więcej rodziców kupuje swym pociechom bloki rysunkowe nie tylko dlatego, że wymagane są przez nauczycieli do prowadzenia różnych zajęć w ramach lekcji. Posiadanie tego przyboru w domu uczy dzieci porządku i tego, że rysowanie gdzie popadnie nie jest dobrym pomysłem. Bloki posiadają ten rodzaj papieru o parametrach odpowiednich do malowania po nich zarówno kredkami jak i farbami, czyli kartki o gramaturze 80 g lub większej. Poza tym mają one większe formaty czyli najczęściej są to bloki A4 i A3, co daje więcej przestrzeni do tworzenia na jednym arkuszu w porównaniu do standardowych zeszytów i brulionów. 

RODZAJE BLOKÓW  

Oczywiście, że blok rysunkowy występuje w różnych rodzajach, bo może mieć zarówno białe jak i kolorowe arkusze papieru. Ponadto, na potrzeby zajęć w szkole potrzebne są takie akcesoria jak blok techniczny czy wycinanki. Pierwszy z nich jest potrzebny przede wszystkim do prac innych niż tylko rysowanie, bo posiada grubszy papier. Jest niezbędny przy wycinaniu i tworzeniu prac polegających na wycinaniu i tworzeniu modeli i makiet przedmiotów czy budynków. Bardzo popularnym formatem jest blok techniczny A3 z arkuszami papieru o grubości nawet 240g/m2, gdyż łatwiej z niego tworzyć makiety o większych gabarytach. Blok techniczny kolorowy to również jedna z bardzo popularnych wersji tego rodzaju bloku, choć można je pomylić z takim akcesorium jak wycinanki. Jakby nie patrzeć blok techniczny zawsze będzie miał grubszy papier, bo wycinaki dla dzieci nie służą do konstruowania modeli a jedynie do wyklejania na płaskich powierzchniach i przyozdabiania. 

BLOKI SPECJALISTYCZNE

Blok milimetrowy zwany inaczej papierem milimetrowym służy przede wszystkim do nauki rysunku technicznego i pisania pismem technicznym. Jest on niezbędny w szkole na pewnym etapie i pomaga uczyć precyzji i dokładności. Szeroką gamę produktów stanowią również specjalistyczne bloki plastyczne dedykowane już pod konkretne techniki rysunku czy malowania. Przykładem może być szkicownik i jest on przeznaczony do prać wykonywanych miękkimi przyborami, takimi jak ołówek, węgiel czy niektóre rodzaje kredek. Blok akwarelowy jak wskazuje sama nazwa, to akcesorium dedykowane do prac tworzonych za pomocą farb wodnistych czyli szczególnie takich jak akwarele. Tu arkusze papieru są wyjątkowo grube, bo ich gramatura to 250g/m2, wiec są odporne na duże nawodnienie.

WSZYSTKIE BLOKI W JEDNYM MIEJSCU

Jako dostawca artykułów biurowych i szkolnych najlepszych marek posiadamy w ofercie również bloki w różnych rodzajach i w szerokim asortymencie.  Są to wszystkie opisane powyżej bloki, często w różnych wariantach i z różnymi grubościami kartek papieru. Producenci tacy jak Happy Color czy Interdruk to gwarancja dobrej jakości przy zachowaniu niskiej ceny i stałej dostępności. Planując zakupy w sklepie biurtop.pl, czy to do firmy czy też jako część wyprawki szkolnej, mogą Państwo zamówić wszystko w jednej przesyłce a przy odpowiedniej kwocie zamówienia będzie ona darmowa.