Gumki ( 15 )

Aktywne filtry:

GUMKI DO WYCIERANIA W SZKOŁACH I BIURACH

Wszędzie tam, gdzie używane są ołówki lub kredki ołówkowe nieodzownym artykułem pomocniczym jest z pewnością gumka do wycierania i z pewnością warto się w nią zaopatrzyć przy zakupach artykułów szkolnych i biurowych. Jedną z podstawowych zalet, kiedy korzystamy z wymienionych tu produktów jest to, że to na napiszemy lub narysujemy może być łatwo i szybko usunięte. Te wszystkie produkty należy traktować jako zestaw i dobrze wiedzieć jak dobierać je właściwie, by można było sprawnie usuwać błędy, które zdarzają się nie tylko dzieciom w szkołach, ale również w dorosłym życiu.  

 JAK ZROBIONE SĄ GUMKI DO ŚCIERANIA?

Gumki do ścierania to wygodny artykuł biurowy, który produkowany jest na bazie kauczuku. Musi on być odpowiednio miękki, czyli właściwie zwulkanizowany i zawierać właściwe dodatki, które nadadzą gumie pożądanych właściwości ściernych. Częstymi dodatkami są niewielkie ilości oleju roślinnego lub mineralnego, przeciwutleniacze, materiały ścierne takie jak węglany, krzem czy pumeks a także tzw. plastyfikatory. To dodatki pochodzenia organicznego, przez co gumki do ścierania nie są szkodliwe i od lat używane są przez dzieci w szkołach. To, jakie składniki zawiera gumka do wycierania jest tak na prawdę zależne od tego, do jakich celów jest dokładnie dedykowana, gdyż nie zawsze jest to wycieranie grafitu z kartki. 

DLACZEGO GUMKA NIE WYCIERA?

Zakup właściwej gumki do zestawu, jakim jest wyprawka szkolna powinien być na tyle świadomy, by dziecko korzystające z niej nie miało z tym problemów. Istnieje bowiem wiele mitów na temat gumek i często się zdarza, że niewłaściwie rozumiemy jak do końca one działają. Przykładem może być tak popularna gumka do mazania z niebieskim bokiem, który uważany jest za ten, który może usuwać długopisy. Ten bok służy przede wszystkim do wycierania grafitu z twardszych i grubszych powierzchni papieru, takich jak np. blok techniczny czy gruba tektura. Może on też wycierać niektóre atramenty i tusze, ale na pewno nie te pochodzące ze szkolnych długopisów. Przy takich potrzebach standardowy długopis ścieralny będzie o wiele lepszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem. Gumka chlebowa to natomiast specjalny rodzaj gumki do wycierania, która nie służy do usuwania grafitu, a do jego rozsmarowywania w szkicach w celach uzyskania lepszego efektu plastycznego. Jest ona niewulkanizowana i nie zawiera innych dodatków, przez co jest nadzwyczaj miękka i jest niezbędna przy cieniowaniu szkiców.

GUMKA DO ŚCIERANIA - JAKĄ WYBRAĆ?

Gumka do mazania nie jest produktem drogim i nie stanowi specjalnego obciążenia w budżecie przeznaczonym na wydatki szkolne, ale nie warto kupować pierwszej lepszej, gdyż może się okazać że nie spełni ona swoich podstawowych funkcji. Sprawdzone produkty z tej grupy znajdą Państwo na stronach sklepu internetowego biurtop.pl i będą tak znane i popularne marki jak Pentel, Stabilo czy Staedtler, ale również wysoko ceniona gumka Faber Castell czy sprytne rozwiązanie marki Tetis, czyli wysuwana gumka w pisaku. Bardzo popularnym i wygodnym rozwiązaniem jest ołówek z gumką i korzystanie z niego daje gwarancję, że gumka jest dopasowana do twardości grafitu z tego ołówka. Niezależnie od tego, na jakie produkty i rozwiązania zdecydują się Państwo kupując u nas my wyślemy je w jednym zamówieniu z szybkim terminem realizacji.