Markery ( 193 )

Aktywne filtry:

MAZAKI, PISAKI, FLAMASTRY - CZYLI MARKERY

Artykuły do pisania i korygowania to bardzo szeroka kategoria produktów, w której można znaleźć markery stosowane do różnych celów. W ich określeniach posługujemy się często różnymi nazwami i słowami, które niby oznaczają to samo, ale nawet jeśli tak się dzieje, to powinniśmy wiedzieć, które z nich będą odpowiadać naszym potrzebom. Różnią się one bowiem wieloma szczegółami, takimi choćby jak rodzaj zastosowanego w nich tuszu, konstrukcją końcówki czy samym sposobem aplikowania tuszu. To wszystko ma znaczenie, jeśli chcemy dobrać właściwy marker do powierzchni, po których będziemy nim pisać.     

CO TO JEST MARKER?

Określenie marker przyjęło się jako nazwa artykułów piśmienniczych, którymi można oznaczać lub pomalować różne przedmioty i powierzchnie. Piszą tam, gdzie inne artykuły piśmiennicze takie jak długopisy, cienkopisy czy ołówki nie potrafią zostawić żadnego śladu. Poza tym wiele z rodzajów markerów to przybory dedykowane do prac plastycznych, gdyż są wygodniejsze i dokładniejsze w porównaniu do tradycyjnych pędzli, które maczamy w farbie. Mówimy zatem o bardzo szerokiej i jednocześnie zróżnicowanej grupie produktów.

MARKERY PERMANENTNE

Najbardziej popularnym rodzajem produktu w tej kategorii są markery permanentne i służą one do trwałego pisania i oznaczania różnych powierzchni. Jako, że zawierają niezmywalny tusz na bazie alkoholu trzeba się liczyć z tym, że nie wszędzie da się ich używać, a na pewno nie dołączymy ich do wyprawki szkolnej naszych dzieci. Nie są też najlepsze do pisania po standardowym białym papierze, gdyż ich tusz przebija na drugą stronę kartek. Świetnie za to sprawdzają się jako pisaki do szybkiego oznaczania np. elementów gotowych w produkcji na jej różnych etapach, opakowań w usługach czy wysyłek w transporcie. Mogą też służyć jako przybory plastyczne, czy też akcesorium naprawcze, którym można dokonać renowacji na różnych powierzchniach. 

MARKERY Z FARBĄ 

Farba umieszczona w wygodnym pisaku to patent, który pozwolił na stworzenie szerokiej gamy produktów określanych jako markery z farbą i stanowią one ważną grupę produktów w przyborach do pisania. Najpopularniejszym rodzajem pisaka z farbą jest marker olejny i jest on wykorzystywany powszechnie zarówno w firmach jak i wszelkiego rodzaju pracach plastycznych i renowacyjnych. Pozwala na wyraźne pisanie po niemal każdej powierzchni i w przeciwieństwie do markera permanentnego jest łatwiejszy w usuwaniu, gdyż można go zmyć odpowiednim rozpuszczalnikiem. Inne markery z farbą wykorzystywane masowo szczególnie w usługach to markery z płynną kredą i przydają się one do malowania i zapisywania różnych informacji jak np. menu w barze czy restauracji lub na stojącej reklamie zwanej popularnie potykaczem. Markery z farbą plakatową to natomiast wygodny sposób na zastąpienie farb plakatowych w wyprawce szkolnej naszych dzieci.

MARKERY DO TABLIC I FLIPCHARTÓW

Produkty konferencyjne i przeznaczone do prezentacji mają swoją dedykowaną grupę artykułów piśmienniczych, czyli markery do tablic i flipchartów. Ich właściwy dobór i zakup  gwarantuje, że nie zepsujemy sobie drogich tablic suchościeralnych czy szklanych pisząc po nich niewłaściwym mazakiem np. takim z tuszem permanentnym. Jest to bardzo częsty i kosztowny w skutkach błąd klientów, więc warto zorientować się jakie markery kupujemy. 

FOLIOPISY

Specjalnym rodzajem markerów permanentnychfoliopisy i to one ułatwiają pisanie po najbardziej śliskich i trudnych do zapisania powierzchniach. Choć są najmniej podobne do wszystkich innych markerów i budową końcówki przypominają raczej cienkopisy to ich głównym zadaniem jest precyzyjne pisanie i to za pomocą tuszu permanentnego. Zaliczany do markerów foliopis ma tak na prawdę zastępować długopis pisząc po tych wszystkich powłokach, po których tradycyjny atrament nie może pisać. 

FLAMASTRY

Jeśli poszukujemy mazaków, które może spokojnie dać dzieciom do rysowania lub traktować jako składnik wyprawki szkolnej to flamastry będą najlepszym jak nie jedynym produktem spełniającym te kryteria. Oprócz tego, że od najmłodszych lat służą dzieciom jako podstawowe narzędzia do rysowania i kolorowania to jest również wiele ich wersji dedykowanych do rozmaitych prac plastycznych, z których korzystają nawet profesjonaliści. Przy zakupie flamastrów warto czytać opisy, szczególnie jeśli mają one posłużyć dzieciom, gdyż ze względu na stosowanie w tych produktach zatyczek flamastry mogą być nieodpowiednią zabawką dla maluchów poniżej 3 roku życia. 

SZEROKA OFERTA MAREKRÓW 

Jako firma zajmująca się handlem artykułami biurowymi od 30 lat zapewniamy, że w naszej ofercie można znaleźć wyłącznie marki sprawdzonych producentów, szczególnie jeśli chodzi o markery i podobne artykuły piśmiennicze z tej grupy. W sklepie internetowym biurtop.pl możemy znaleźć takie marki jak Stabilo, Pentel, Rystor, BIC czy wiele budżetowych produktów takich jak np. Taurus czy Office Products. Plusem zakupów u nas jest to, że wiele artykułów biurowych takich jak np. papier ksero czy długopis można zamówić w jednej przesyłce bez dodatkowych kosztów.