Klawiatury ( 4 )

Aktywne filtry:

WSPÓŁECZESNE MASZYNY DO PISANIA

Wszechobecne technologie cyfrowe sprawiły, że mechaniczne maszyny do pisania zostały wyparte przez komputery, w których to klawiatura jest podstawowym narzędziem do pisania i sterowania. Przyzwyczailiśmy się do układu klawiszy w standardzie QWERTY oraz do wielu klawiszy funkcyjnych, które pozwalają na szybkie wprowadzanie tekstów i szybkie wykonywanie nawet najbardziej złożonych operacji. Klawiatury komputerowe jako jedno z podstawowych narzędzi pracy powinniśmy dobierać pod nasze potrzeby tak, by pracowało się nam wygodnie i ergonomicznie. 

KLAWISZE MAJĄ ZNACZENIE

Mimo, że niemal wszystkie klawiatury do komputera mają układ QWERTY to niektóre znaki na nich mogą być dostosowane do konkretnego języka. Przy wyborze bardzo atrakcyjnej oferty cenowej warto sprawdzać czy przypadkiem takie urządzenie nie ma na klawiszach znaków innych niż te, których się spodziewamy i faktycznie chcemy korzystać. Klawisze mogą mieć również różne kształty i profile, a preferencje użytkowników są tu bardzo zróżnicowane. Jedni preferują klawisze wysokie z lekko stożkowym kształtem i zagłębieniami na palce, które są ułożone bez odstępów i mają tzw. wysoki skok. Inni wolą płaskie, kwadratowe przyciski z dużymi odstępami i niskim skokiem. W ostatnich latach popularna stała się klawiatura mechaniczna i jest używana głównie w przez graczy komputerowych. Jak sama nazwa wskazuje jest to klasyczny mechanizm przycisku i mimo, że jest on  głośniejszy i cięższy, to ma większą precyzję i trwałość działania oraz szybszy czas reakcji niż w stosowany powszechnie w klawiaturze membranowej.

KABEL CZY NADAJNIK?

Podobnie jak w przypadku kształtu klawiszy zdania użytkowników są podzielone co do tego, w jaki sposób klawiatura komputera ma być podłączona. Połączenie kablem USB to najprostsze i najpopularniejsze rozwiązanie, gdyż nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania oraz gwarantuję stabilne połączenie klawiatury bez zakłóceń. W tym wypadku mamy ograniczone możliwości co do miejsca użytkowania oraz musimy przeciągnąć kolejny kabel i podłączyć go do komputera. Klawiatura bezprzewodowa daje nam więcej swobody i możemy korzystać z niej w różnych miejscach przeważnie w odległości do około 10-ciu metrów od komputera. Stosowany tu nadajnik USB może być w technologii Bluetooth lub radiowej o częstotliwości 2,4 Ghz. Przy pierwszym rozwiązaniu połączenie jest lepszej jakości i może mieć nieco większy zasięg, ale dzieje się to kosztem większego zużycia baterii w przeciwieństwie do łączności radiowej.

DODATKOWE FUNKCJE W KLAWIATURACH

Oprócz opisanych powyżej cech klawiatury mogą mieć szereg innych dodatkowych udogodnień takich jak choćby klawisze specjalne czyli np. obsługujące multimedia czy funkcje dodatkowe. Świetnym i często wybieranym przez użytkowników rozwiązaniem jest klawiatura podświetlana, bo umożliwia pracę po ciemku i przy słabym oświetleniu. Kolejnym popularnym rozwiązaniem są zestawy, w których znajduje się klawiatura do komputera i mysz, co gwarantuje dobrą współprace urządzeń wskazujących oraz ten sam design. Dodatkowe udogodnienia to także specjalne podpórki na nadgarstki, które mogą być zarówno zintegrowaną częścią klawiatury jak również jak oddzielne akcesoria, które moga znacznie poprawić wygodę użytkowania. 

ZNAJDŹ SWOJĄ KLAWIATURĘ

Mnogość cech i rozwiązań w tak wydawałoby się prostym urządzeniu jakim jest klawiatura komputerowa może czasami nie ułatwiać właściwego wyboru. Większość użytkowników wybiera te najprostsze rozwiązania i to zarówno do pracy w biurze jaki do użytku domowego. W ofercie sklepu biurtop.pl staramy się zaoferować sprawdzone i tanie klawiatury budżetowe, a także ze średniej półki takie jak choćby klawiatury Logitech. Specjalizujemy się w tanich i sprawdzonych rozwiązaniach, przeznaczonych przede wszystkim do pracy biurowej, jednak posiadamy różne warianty urządzeń i na pewno znajdą tu Państwo coś dla siebie.