Plasteliny i modeliny ( 15 )

Aktywne filtry:

ZABAWA KOLOROWĄ PLASTELINĄ

Plastelina to artykuł plastyczny uwielbiany przez dzieci, bo łączy kreatywną zabawę z nauką. Może być używany przez maluchy już w wieku przedszkolnym, ale wymagany jest przede wszystkim w szkołach jako część wyprawki szkolnej. Z plasteliny wykonywać różne kształty, modele i figurki na bardzo różne sposoby, które cieszą wzrok różnorodnością kolorów. Zabawy z plasteliną kształcą wśród dzieci zdolności manualne, które w połączeniu z wyobraźnią rozwijają w najmłodszych kreatywność i umiejętności twórcze. Wystarczy wyjąć masę z opakowania, równomiernie pougniatać, gdyż wtedy robi się miękka i odpowiednio elastyczna, a następnie puścić wodzą fantazji i po prostu tworzyć.

CO TO JEST PLASTELINA?

Ta wyjątkowa masa plastyczna jest mieszaniną wazeliny, czyli produktu, w którego skład wchodzą oleje mineralne oraz wosk. Wazelina jest to produkt bezpieczny, oczyszczony ze związków toksycznych i w plastelinie połączona jest z kredą z dodatkiem kwasów tłuszczowych, głównie stearynowych, czyli tłuszczy organicznych. Taki skład powoduje, że sprawdzona plastelina dla dzieci uznanej marki z pewnością nie będzie produktem, który zaszkodzi naszym pociechom. Najczęściej jest tak, że dzieci wkładające ją do buzi szybko orientują się, że ta miękka, kolorowa masa nie jest smaczna i szybko ją wypluwają. Jedyne, na co trzeba uważać to reakcje alergiczne, oraz to by dziecko nie połykało dużych kawałków masy ze względu na możliwość udławienia się. 

PLASTELINA NIE TYLKO DO SZKOŁY

Do wyprawki szkolnej w większości przypadków wymagana jest zwykła, kolorowa plastelina bez dodatkowych ulepszeń czy dodatków. Taki produkt dominuje w plecakach uczniów, choć produktów o zbliżonej charakterystyce jest na rynku mnóstwo i uatrakcyjniają one zabawę i modelowanie masy. Plastelina z brokatem jest w stanie dodać wyjątkowe efekty, kiedy dzieci wykonują prace plastyczne z plasteliny i są one wtedy jeszcze bardziej kolorowe i jaskrawe. Nie jest preferowana w szkołach przez nauczycieli, podobnie jak wiele innych podobnych produktów. Hitem dla najmłodszych jest bardziej elastyczna odmiana masy plastycznej czyli ciastolina, która jest bardziej miękka, ale wymaga przechowywania w szczelnych pojemnikach. Stosowanie różnych dodatków do plasteliny powoduje, że na rynku jest bardzo dużo mas plastycznych o różnych właściwościach dodatkowych takich jak np. sprytna plastelina czy tzw. glut i są to typowe masy do zabawy dedykowane raczej dzieciom w wieku szkolnym. Dodatkiem, który rozszerza zakres prac plastycznych są szablony do pracy z plasteliną i pozwalają one na wyklejanie na papierze cienkich warstw plasteliny i tworzenie swoistych wyklejek.

MODELINA VS. PLASTELINA

Specjalnym rodzajem masy plastycznej jest modelina i jest ona produktem dedykowanym zarówno do starszych dzieci, ale również do bardziej profesjonalnego modelowania artystycznego. Na pierwszy rzut oka trudno jest znaleźć różnicę między tymi dwoma produktami, ale zauważymy je jak tylko zaczniemy ugniatanie obu mas. Do zmiękczenia modeliny trzeba użyć większej siły i od razu czuć to przy ugniataniu. Ta masa jest twardsza, ale przez to wszelkie wykonane z niej kształty i modele mogą być bardziej precyzyjne, a dzięki odpowiedniej obróbce termicznej mogą stać się bardzo twarde i trwałe.

PLASTELINY DOBREJ MARKI

Biorąc pod uwagę, że plastelina jest używana głównie przez dzieci nie powinniśmy szukać oszczędności na jakości tego produktu i kupować wyłącznie uznane i sprawdzone marki. W sklepie biurtop.pl znajdą Państwo plastelinę od takich dostawców jak Bambino, ASTRA czy TETIS, ale też inne masy plastyczne tych producentów. Posiadamy również w ofercie szczególnie cenioną modelinę Herlitz i jest ona używana nie tylko do szkolnych prac plastycznych, ale również przez profesjonalnych artystów. Z racji tego, że plastelina jest ważnym elementem wyprawki szkolnej to kupując w naszym sklepie korzystają Państwo na tym, że całe zakupy można od nas otrzymać w jednej przesyłce, którą wysyłamy przeważnie w ciągu 24 godzin od potwierdzenia zakupu.