Wskaźniki ( 4 )

Aktywne filtry:

Wskaźniki laserowe i piloty multimedialne

Właściwy i skuteczny przekaz informacji w trakcie prezentacji przed każdym audytorium wymaga stosowania odpowiednich narzędzi pomocniczych. Należą do nich z pewnością elektroniczne wskaźniki laserowe oraz piloty multimedialne. Są to urządzenia umożliwiające szybkie i precyzyjne zarządzanie przekazem w trakcie prezentacji i pozwalają na właściwe kierowanie uwagą uczestników spotkania.

Laserowe znaczy precyzyjne

Wskaźniki laserowe to najczęściej autonomiczne mini urządzenia wskazujące, których główną zaletą jest precyzyjne światło. Strumień tego światła nie rozprasza się i wyświetla się jako prosta wąska linia. Ma przy tym zasięg sięgający nawet 100 m więc można je stosować nawet w bardzo dużych salach konferencyjnych. To światło może wskazywać precyzyjnie miejsca z omawianą w danym momencie informacją zarówno na obrazach z projektorów i tablicach z wyświetlaczem, jak również na tradycyjnych tablicach suchościeralnych i flipchartach

Z portem USB lub bez

Na rynku pojawiają się różne rodzaje wskaźników laserowych, można je jednak podzielić na dwa rodzaje. Pierwsza grupa to urządzenia działające samodzielnie, bez integracji z jakimkolwiek systemem operacyjnym i urządzeniami. Mogą występować w różnej formie, często w połączeniu z innymi akcesoriami takimi jak np. długopis. Drugą grupą są wskaźniki, które można połączyć z urządzeniem obsługującym prezentację czyli najczęściej z komputerem PC za pomocą bezprzewodowego nadajnika USB . Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala nie tylko na korzystanie ze wskaźnika, ale również na korzystanie z jego dodatkowych funkcji. Jest to najczęściej możliwość sterowania prezentacją przez wbudowane we wskaźniku funkcje pilota.

Piloty multimedialne

Bardziej zaawansowaną formę bezprzewodowego sterowania prezentacją jest korzystanie ze wskaźników laserowych z wbudowanym pilotem multimedialnym. Oprócz możliwości przerzucania stron prezentacji wyposażone są zaawansowane funkcje sterowania, takie jak dodatkowy touchpad czy trackball. 

Służymy pomocą w doborze wskaźników

Na stronach sklepu biurtop.pl znajdą Państwo podstawowy wybór wskaźników laserowych i multimedialnych pomocnych przy prowadzeniu prezentacji. Marki takie jak NOBO, Kensington i Logitech to sprawdzeni dostawcy tego typu rozwiązań i z ich asortymentu można dobrać optymalne rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb.