Myszki komputerowe i podkładki ( 29 )

Aktywne filtry:

MYSZKA ZAWSZE POD RĘKĄ

Myszka do komputera jest urządzeniem, bez którego chyba nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić obsługi komputera. Na obecną chwilę wydaje się, że jedynie ekran dotykowy jest rozwiązaniem, które jest bardzo powszechne i może konkurować prostotą i wygodą w obsłudze urządzeń elektronicznych. Mysz od zawsze jest nieodłączną towarzyszką klawiatury komputerowej i te dwa urządzenia stosowane są razem chyba od początku istnienia komputerów osobistych. Nawet tak uniwersalne urządzenia jak komputery przenośne z wbudowanymi touchpadami nie są w większości obsługiwane bez podłączonej myszki do laptopa lub zwykłej uniwersalnej.

JAK DZIAŁA MYSZ?

To urządzenie wskazujące ma przede wszystkim za zadanie sterowania kursorem na ekranie komputera i uruchamianie konkretnych funkcji za pomocą przycisków i kółka typu scroll. Najważniejszy jest tu kursor, którym steruje się poprzez przesuwanie myszką po płaskiej powierzchni. Sekret tkwi tu w czujniku, który jest umieszczony pod spodem urządzenia a jego mechanizm i sposób działania zmieniał się wraz z rozwojem technologii. Na początku mysz komputerowa była oparta o całkowicie mechaniczne rozwiązanie, czyli plastikową kulkę, której kręcąc się w różne strony sterowała najczęściej trzema czujnikami położenia kursora. Mechanizm był stale doskonalony, ale jego największą wadą było ciągłe brudzenie się i w konsekwencji nieprawidłowe działanie. Przełomem były czujniki wykorzystujące światło i najpierw czujnik laserowy a potem ze światłem podczerwonym całkowicie wyparły przestarzałą kulkę. 

NAJWAŻNIEJSZE CECHY MYSZEK DO KOMPUTERA

Przy zakupie myszy zawsze warto zastanowić się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie myszka bezprzewodowa czy ta podłączona przewodem na stałe. Pierwsze rozwiązanie jest oczywiście bardzo wygodne, bo przewód nie ogranicza w żaden sposób możliwości ruchów urządzeniem, ale czy łączymy się za pomocą Bluetooth czy falą radiową 2,4 Ghz to wtedy zawsze mogą występować jakieś zakłócenia i nie możemy precyzyjnie używać myszy. Wiedzą o tym gracze komputerowi i produkt dedykowany im, czyli typowa profesjonalna mysz gamingowa jest przeważnie podłączony kablem co gwarantuje dokładność i najszybszy czas reakcji urządzenia na wykonywane ruchy. Dodatkowo takie myszy są wyposażone w możliwość ustawienia czułości podczerwieni w jednostkach DPI, co pozwala na regulowanie odległości jakiej musimy używać do przesuwania kursora a co za tym idzie na szybkość jego działania. 

ERGONOMIA W MYSZKACH KOMPUTEROWYCH 

Oprócz opisanych powyżej cech istotną sprawą przy zakupie myszki jest wygoda jej użytkowania, bo wielogodzinne jej używanie powinno być jak najmniej uciążliwe dla naszych dłoni. Jak potwierdzają badania uniwersalna mysz, bez specjalnego profilowania i dopasowanego kształtu bywa często lepsza niż ta zbyt ergonomiczna. O wiele ważniejsze są inne czynniki, takie jak choćby postawa ciała w trakcie pracy z komputerem czy dobór odpowiedniej podkładki pod mysz i to najlepiej ze wsparciem na nadgarstek. Specjalnym urządzeniem, które poprawia ergonomię przy długotrwałej pracy jest trackball i jego konstrukcja opiera się na sterowaniu dużą kulką zamiast poruszania czujnikiem. Kulka jest na tyle duża i umiejscowiona centralnie pod palcami, że jest to bardzo wygodne, ale jednocześnie precyzyjne rozwiązanie nie wymagające ciągłego suwania dłoni. 

WYBÓR MYSZEK W SKLEPIE BIURTOP

Oferta sklepu biurtop.pl jest skierowana przede wszystkim do osób używających komputera do pracy, a nie do graczy komputerowych. Mimo to mamy w ofercie produkty, które zadowolą również wymagających użytkowników potrzebujących precyzji i wygody, a są to z pewnością trackballe marki Kensington. Posiadamy w sprzedaży myszki takich marek jak Logitech czy Kensington, a także sprawdzone i tanie produkty Genius i ActiveJet. W tej kategorii znajdą również Państwo ergonomiczne podkładki pod mysz i to w większości ze wsparciem na nadgarstek. Są to produkty budżetowe ale i również takich marek jak Fellowes czy Kensington a te specjalizują się w ergonomii pracy przy komputerze. Zachęcamy do zakupów u nas, gdyż przy zamówieniu wielu produktów w jednej paczce nie naliczamy dodatkowych opłat za wysyłkę, a ta może być darmowa przy odpowiedniej kwocie za zakupy.