Koszulki na dokumenty ( 26 )

Aktywne filtry:

KOSZULKI OCHRONNE NA DOKUMENTY

Jeśli zależy nam na odpowiednim uporządkowaniu dokumentów i ich długotrwałej ochronie to najlepiej wyposażyć się w koszulki na dokumenty. Jest to najbardziej popularne rozwiązanie, które pasuje do wszystkich systemów archiwizacyjnych, jakie się dziś stosuje. Koszulki określane są również jako obwoluty na dokumenty i posiadają najczęściej perforację na jednej z dłuższych stron. Umożliwia wpinanie ich do takich organizerów jak skoroszyty czy też segregatory. Powoduje to, że są niezbędne w każdym biurze ale przydadzą się także w domu, bo nic nie chroni lepiej ważnych dokumentów niż koszulki na dokumenty.

CZYM JEST KOSZULKA DO DOKUMENTÓW?

Koszulki do segregatora to nic innego jak tylko dopasowane do formatu dokumentów dwie warstwy zgrzanej folii i mają one najczęściej jeden otwór z krótszej strony, w który wkłada się kartki. Posiadają na jednym boku dziurkowaną perforację, która umożliwia wkładanie ich czy wpinanie w różnego rodzaju segregatory, skoroszyty czy teczki na dokumenty. Przezroczysta folia sprawia, że widzimy, co zawiera dana koszulka do dokumentów i jednocześnie jej zawartość jest zabezpieczona przed zniszczeniem. 

RODZAJE KOSZULEK NA DOKUMENTY

Popularne koszulki biurowe A4 to oczywiście standardowy format, jednak koszulki A5 czy też koszulki A3 są również dostępne na stronach sklepu biurtop.pl. Wiadomo jednak, że powszechność standardu A4 powoduje, że koszulki na dokumenty A4 są tym najczęściej kupowanym produktem w tej grupie. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na rodzaj folii, z jakiej wykonane są obwoluty na dokumenty i jakich tak na prawdę potrzebujemy. Koszulki groszkowe mają nie w pełni transparentną powłokę, przez co przysłaniają nieco zawartość i informacje na dokumentach. Inne określenie tego rodzaju faktury tych koszulek to orange peel, czyli skórka od pomarańczy. Jeśli nie są nam potrzebne takie Koszulki na dokumenty i chcemy wyraźnie widzieć zawartość z dokumentami to wybierzmy obwoluty transparentne z gładką powierzchnią folii. Można jeszcze spotkać koszulki gładkie w mlecznym, nie prześwitującym kolorze.

JAK STOSOWAĆ KOSZULKI NA DOKUMENTY?

Koszulki biurowe A4 w większości mają standardowy pasek z multiperforacją, co umożliwia ich wpięcie w standardowe segregatory czy skoroszyty i jest to praktyczne i wygodne rozwiązanie. Warto też nabrać przyzwyczajenia, by wkładać dokumenty i wpinać koszulki właściwą stroną, czyli od góry. w innym wypadku dokumenty mogą się łatwo wysypać i zgubić, a korzystanie z koszulek nie wyjdzie nam na dobre. Wkładajmy dokumenty od góry przy czym pasek perforacji powinien być po lewej stronie, czyli wewnętrznej, którą wpinamy do archiwum. 

KOSZULKI NA DOKUMENTY I NIE TYLKO

Sklep biurtop.pl może być twoim codziennym pomocnikiem, jeśli chodzi o zamawianie materiałów biurowych. Nieważne czy prowadzisz firmę, czy chcesz się zaopatrzyć w artykuły niezbędne dzieciom do szkoły, czy inne produkty potrzebne do domu to nasz sklep oferuje wam niezbędną pomoc w tym zakresie. Szeroka oferta nie tylko na koszulki na dokumenty ale i na inne artykuły biurowe to w biurtop.pl podstawa, a kupując wiele produktów i łącząc to w jednym zamówieniu pobieramy tylko jedna opłatę za wysyłkę lub przy odpowiedniej kwocie zamówienia nie pobieramy jej wcale.