Segregatory i akcesoria ( 264 )

Aktywne filtry:

SEGREGATORY W ARCHIWUM FIRMY

Segregatory to podstawowe i najbardziej powszechne produkty archiwizacyjne przeznaczone do porządkowania dokumentów papierowych. Uniwersalne zastosowanie, duża pojemność oraz ich wygodne przechowywanie sprawiają, że wykorzystywane są w każdym biurze i urzędzie. Pozwalają na ogólną segregację i porządkowanie dokumentacji, a przy tym łatwo je opisać w widocznym miejscu i umieszczać w różnych miejscach w biurze.   

CO TO JEST SEGREGATOR BIUROWY?

Segregator na dokumenty to najczęściej twarda okładka wykonana z oklejonej lub laminowanej tektury, w której znajduje się mechanizm pozwalający na zamocowanie kartek papieru bądź koszulek na dokumenty. Okładka może być również wykonana z innego tworzywa takiego jak PP czy PVC jednak najistotniejszą jej funkcją jest to, że oprócz ochrony zawartości, pozwala na ustawianie segregatora pionowo na dowolnej płaskiej powierzchni. Dzięki tej łatwości ustawiania możemy tworzyć jednolite i łatwe w przemieszczaniu archiwa, które można dowolnie wkomponować w przestrzeń biura. Dzięki tym wszystkim cechom segregator biurowy stał się najbardziej uniwersalnym i rozpoznawalnym produktem przeznaczonym do archiwizacji biurowej.

NAJPOPULARNIEJSZE FORMATY SEGREGATORÓW

Wśród szerokiej gamy modeli segregatorów i produktów podobnych dominują segregatory A4 a wynika to z najpopularniejszego formatu dokumentów, do którego są stosowane. Segregatory A4 mają wymiary nieco większe niż papier ksero A4, dzięki czemu odpowiednio chronią umieszczoną w nich dokumentację. Oczywiście jest też wiele innych formatów odpowiadających wielkościom kartek papieru takich jak segregatory A5 czy segregatory A3 nawet te w formacie segregatorów B5

RODZAJE SEGREGATORÓW NA DOKUMENTY

Najpopularniejszym rodzajem segregatorów biurowych są te posiadające okładkę z twardej tektury laminowanej. Wzmacniane są dodatkowo szynami umieszczanymi na dolnych krawędziach okładki, przez co jest ona bardziej odporna na zniszczenie. Są to najczęściej segregatory składane, bez dodatkowych zamknięć i posiadają specjalne mechanizmy pozwalające na umieszczanie w nich dokumentacji w ilości odpowiedniej do ich szerokości. Ich najpopularniejsze określenie to segregatory dźwigniowe a to ze względu na rodzaj mechanizmu, jaki jest w nich wykorzystywany do mocowania kartek bądź koszulek z dokumentami. Mechanizm dźwigniowy wyposażony jest w specjalny zacisk, który jest w stanie utrzymać sztywno dokumenty na szynach segregatora. Innym, dość powszechnym rodzajem mechanizmów są te stosowane w segregatorach ringowych. To bardzo proste zatrzaskowe konstrukcje, w których kartki bądź koszulki na dokumenty nakłada się na metalowe kółka i zamyka mechanizm jednym ruchem. Nie należy natomiast mylić segregatorów z pojemnikami na dokumenty, które nie mają mechanizmów mocujących.

NA CO JESZCZE ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE SEGREGATORÓW

Przy wyborze segregatorów warto zwracać uwagę na ich szerokość, która tak naprawdę decyduje o jego pojemności, która nie powinna być przekraczana. Najpopularniejsza szerokość segregatora A4 to 70 lub 75 mm ale inne rozmiary są również łatwo dostępne. Dodatkowym udogodnieniem przy używaniu segregatorów biurowych są otwory na palec znajdujące się na okładce. Warto też wspomnieć o segregatorach typu panorama gdyż stanowią one wyjątkową odmianę segregatorów ofertowych. Na przedniej okładce mają one koszulkę umożliwiająca włożenie kartki papieru z dowolnym nadrukiem. Segregatory to produkty, w przypadku których istotną rolę może odgrywać szeroka gama kolorystyczna, gdyż odpowiedni dobór barw również ułatwia segregowanie dokumentacji. Dodatkowo w przypadku korzystania z segregatorów przydatnymi akcesoriami będą odpowiedni dziurkacz  oraz pomagające w porządkowaniu dokumentów przekładki do segregatora.

DOBRE SEGREGATORY BIUROWE

Warto zwracać uwagę na jakość segregatorów na dokumenty, szczególnie kiedy dokumentów jest dużo a archiwum musi służyć przez dłuższy czas. Warto wtedy zwracać uwagę na ofertę producentów, którzy udzielają gwarancji na mechanizm segregatora. Kupując segregatory z serii Esselte No.1 otrzymujemy 3 lata gwarancji producenta na mechanizm, a w przypadku segregatorów Donau Master będą to 2 lata gwarancji producenta. W naszym sklepie znajdą Państwo również solidne segregatory w wersjach ekonomicznych, a także większość rodzajów segregatorów ringowych czy typu panorama. Pełną dostępność segregatorów znajda Państwo na stronach biurtop.pl w kategorii segregatory oraz segregatory panorama