Temperówki ( 16 )

Aktywne filtry:

KREDKI I OŁÓWKI POTRZEBUJĄ TEMPERÓWKI

Kompletowanie takiego zestawu jak wyprawka szkolna wymaga, byśmy zadbali nie tylko o podstawowe artykuły szkolne, ale również o akcesoria, które nie zawsze pojawiają się na listach niezbędnych produktów. Należy do nich temperówka i jest to narzędzie, bez którego często używane ołówki czy kredki ołówkowe nie zyskają nowego życia. Regularnie ostrzenie tych produktów sprawia, że nasze dzieci mogą korzystać o wiele dłużej z tych samych zestawów przyborów szkolnych i dlatego temperówki powinny znaleźć się w każdym piórniku szkolnym.

CO TO JEST TEMPERÓWKA?

Temperówka określana inaczej jako strugaczka do kredek to przedmiot do obróbki drewna z odpowiednio wyprofilowanym otworem, w którym znajduje się ostrze lub specjalny mechanizm. To dzięki niemu możemy wielokrotnie zaostrzyć kredkę czy ołówek i to najczęściej pod różnym kątem oraz na różne grubości grafitu. Czynność wymaga nabrania lekkiej wprawy i dlatego dobrze jest dopasować te narzędzie do wieku i potrzeb dziecka czy też innego użytkownika. Z reguły dzieci w wieku wczesnoszkolnym potrzebują temperówki podręcznej, która nie zajmie zbyt dużo miejsca w piórniku czy plecaku i takiej, z której szybko skorzystają w razie potrzeby. Ważne by opanowały umiejętność ręcznego temperowania, więc zwracajmy również uwagę na osłonę ostrza, które w odpowiedniej temperówce jest osłonięte.

RÓŻNORODNOŚĆ TEMPERÓWEK

Najprostsza temperówka to niewielki wydatek w skali wszystkich szkolnych potrzeb, a wielu dostawców, tak jak np. kredki Bambino dołączają ja do swoich zestawów kredek jako gratis. Sprytnym uczniom taki przyrząd może w zupełności wystarczyć, jednak ten produkt nie ma ani osłoniętego ostrza, ani też pojemnika na wióry pozostające po temperowaniu. Warto jednak dołożyć parę groszy i wyposażyć dziecko w coś takiego jak temperówka z pojemnikiem na odpadki, bo ten rodzaj ma najczęściej osłonę ostrza. Wiele z takich temperówek ma atrakcyjne wizualnie i kolorowe obudowy, mogą być w kształcie zwierzątek czy owadów i ważne jest to, że często mają 2 lub więcej otworów, co ułatwia temperowanie różnych grubości kredek i ołówków. Starsi użytkownicy tych przyrządów, tacy jak np. uczniowie techników czy szkół plastycznych, maja większe potrzeby co do temperowania i mogą potrzebować takich przyrządów jak temperówka na korbkę czy temperówka elektryczna. Są bardziej zaawansowane narzędzia, których używa się raczej stale w miejscu nauki, czyli na biurku, a używane są często w również firmach i miejscach pracy. 

DUŻY WYBÓR W JEDNYM MIEJSCU

W sklepie internetowym biurtop.pl specjalizujemy się w doborze najlepszych jakościowo i uznanych przez klientów artykułów biurowych, także tych, które wchodzą w skład zestawy jakim jest wyprawka szkolna. To temperówki takich marek jak Tetis, Maped, Steadtler czy Y-Plus, ale także podstawowe modele ręcznego przyrządu marki Taurus, a wszystkie je kupią Państwo w atrakcyjnej cenie. Wszystkie produkty, jakie skompletują Państwo w trakcie swoich zakupów jesteśmy w stanie wysłać w jednej paczce, a przy odpowiedniej kwocie zamówienia nie naliczymy żadnej opłaty za przesyłkę.