Pastele ( 11 )

Aktywne filtry:

KREDKI CZY PASTELE?

Poszukując właściwych kredek, które z powodzeniem uzupełnią taki zestaw, jak wyprawka szkolna wielu z nas napotyka pastele i są to kredki o wyjątkowych właściwościach. Bez względu na ich odmiany pastele w kredce potrafią ożywić każdą pracę plastyczną, a to, że używają ich dzieci w szkołach nie oznacza, że są stosowane wyłącznie tam. Mają one bowiem bardzo długą historię i wywodzą się przede wszystkim z tradycji malarskiej i od lat wykorzystywane są przez artystów, nawet tych największych, jak Leonardo Da Vinci czy Pablo Picasso. Warto zatem mieć rozeznanie w produktach z tej rodziny i wybierać te, które będą odpowiadały naszym dzieciom i nie sprawią im problemu w codziennym użytku. 

CZYM SĄ PASTELE?

Pastele to nic innego jak masa składająca się z barwnika, czyli pigmentu oraz spoiwa żywicznego wymieszanego z kredą lub glinką. Ta substancja jest odpowiednio utwardzona i wysuszona, a dzięki temu powstaje sztyft. Masa ta jest umieszczona w plastikowej lub drewnianej obudowie, co ułatwia nanoszenie ich na powierzchnie z papieru i z płótna. W zależności od rodzaju pasteli sztyfty te mają różne grubości i kształty końcówki, a wszystko po to by uzyskać określony efekt podczas rysowania.

WIELE GATUNKÓW PASTELI  

Pastele suche a olejne to podstawowa kwestia do rozstrzygnięcia, jeśli chcemy dobrać odpowiednie z nich do naszych potrzeb. Pastele olejne to ten rodzaj, w którym za spoiwo pigmentu służy właśnie olej połączony wraz glinką i woskiem. Nakładane nimi kolory mocno i równomiernie przylegają do podłoża w połączniu z efektem lekkiej przezroczystości, co powoduje że rysują miękko i gładko, a także umożliwiają nakładanie wielu warstw. Sucha pastela zawiera w większości spoiwo żywiczne lub woskowe, przez co kolor nanoszony nimi ma inny wygląd i strukturę. Dodatkowy wpływ na to ma  stopień tego jak twardy jest materiał - im bardziej miękki tym malowanie nimi przypomina używanie farby i wykonana nimi praca ma charakter malarski. Pastele twarde są w stanie pokolorowąć szybko duże przestrzenie i dzielą się dodatkowo na te z większą lub mniejszą ilością pigmentu. Jak widać wszystkie te rodzaje i cechy mają wpływ na sposób rysowania, co jest głównie ważne dla profesjonalnych plastyków, ale jako rodzice możemy również kierować się tymi wytycznymi dobierając pastele stosownie do tego, w jaki sposób rysują nasze pociechy i czego potrzebują. 

PASTELE DO SZKOŁY i DO ZABAWY

Wyprawka szkolna na różnych etapach edukacji może zawierać różne rodzaje kredek i przyborów do rysowania o podobnych właściwościach. Jednymi z nich są popularne kredki świecowe używane przez najmłodszych zarówno w przedszkolach jak i w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. To nic inne go jak pastele w kredce i mogą czasami występować drewnianej oprawie. To jednak nie to samo, co kredki ołówkowe, bo te mają kolorowy grafit a nie pastelową masę. Jeśli widzimy, że dziecko nabiera wprawy w rysowaniu i chcemy, by jego prace plastyczne były jeszcze lepsze można się pokusić o zakup różnych rodzajów pasteli o różnych właściwościach. Nowością ostatnich lat są pastele do tkanin i umożliwiają one zabawę w tworzenie rysunków i kolorowanie np. koszulek czy bluz. 

SZEROKA GAMA PASTELI

Jako wieloletni dostawca artykułów szkolnych i biurowych posiadamy w ofercie pastele najlepszych marek, zarówno te przeznaczone do szkół, jak również te dedykowane do tworzenia profesjonalnych prac plastycznych. Przykładem mogą być pastele Pentel i tu numerem jeden są pastele olejne, gdyż ta marka stworzyła własną serię, a ta przoduje w tej grupie produktów głównie ze względu na swoją jakość. Nasza oferta obejmuje również takie marki jak Bambino czy Carioca i tu warto zajrzeć, jeśli szukamy produktów dedykowanych uczniom ale również takich, które będą służyły kreatywnej zabawie i tworzeniu prac plastycznych. Wszystkie te produkty jak również te z innych kategorii sklepu można zamówić w jednej paczce z szybką dostawa realizowaną najczęściej w ciągu 24-ech godzin od momentu zakupu.