Korektory ( 20 )

Aktywne filtry:

NIE LUBIĘ SKREŚLAĆ

Poprawianie błędów w pisaniu to czynność, której mało komu udaje się uniknąć. Każdy ma swoje sposoby na to jak sobie radzić z błędami, ale często jest tak, że nie chcemy szpecić ważnych notatek i zapisków skreśleniami. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą korektory biurowe czyli specjalne przyrządy, których zadaniem jest przykrycie czy zamazanie błędnych zapisków. Mogą występować w różnych formach i rodzajach, więc każdy może dobrać go stosownie do swoich potrzeb.

JAK DZIAŁAJĄ KOREKTORY?

Korektor taśmowy czy korektor w płynie a także wszystkie mniej popularne rodzaje tego akcesorium działają w zasadzie bardzo podobnie czyli potrafią zakryć poprawiany obszar specjalną substancją. Jest to najczęściej rodzaj białej farby z odpowiednim dodatkiem rozpuszczalnika ale nie mogą to być substancje szkodliwe i toksyczne. Opracowanie właściwego składu tych substancji było sekretem powstania pierwszych korektorów w płynie i to one zdobyły popularność w pierwszej kolejności. Korektory w taśmie powstały później i zawierają gęstszą substancję o nieco innych właściwościach, ale tak samo skuteczną, a przez wielu uważaną za wygodniejszą w aplikowaniu. 

KOREKTOR W PŁYNIE W RÓŻNYCH FORMACH

Korektor w płynie zawiera w ogromnej większości specjalny rodzaj farby bazujący na dwutlenku tytanu z domieszką lateksu i żywic polimerowych, a rozpuszczalnikiem jest tu bromopropan. Taki płyn może być precyzyjnie nanoszony a jednocześnie szybko wysycha i zakrywa korygowany obszar. Najpopularniejsze rodzaje wykorzystujące ten płyn to korektor w długopisie oraz korektor z pędzelkiem a w praktyce różnią się one wyłącznie końcówkami, za pomocą których aplikowana jest substancja kryjąca. W długopisach jest to przeważnie kulka o różnych średnicach, a pędzelek może mieć włosie lub gąbkę. 

KORYGOWANIE TAŚMĄ

Korektor w taśmie jest wynalazkiem najmłodszym w tej grupie produktów, ale szybko zyskał popularność i wiele osób nie wyobraża sobie korzystania z innej formy korektora. Jego największym atutem jest to, że bardzo szybko zasycha i zostawia idealnie gładką powierzchnię. Można po nim pisać praktycznie po kilku sekundach od nałożenia a ze względu na wygląd podajnika bardzo często określany jest jako korektor myszka. Przy jego doborze warto zwracać uwagę zarówno na długość taśmy ale i jej szerokość, gdyż dopasujemy ją w ten sposób do wielkości znaków czy wysokości pisma, które przeważnie maskujemy. Niektórzy z producentów wprowadzili nawet możliwość wymiany wkładów z taśmą, a mowa tu o takich markach jak korektor Tipp Ex czy korektor Oval.

SPRAWDZONE MODELE KOREKTORÓW

Oferta korektorów w sklepie biurtop.pl jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie tu korektor pasujący do ulubionego sposobu korygowania. W ofercie posiadamy takie marki jak korektor Tipp Exx, korektor Oval, korektor UNI, korektor Tetis a także budżetowe korektory Office Products oraz Taurus. Kupowanie w naszym sklepie jest proste i korzystne, gdyż wiele artykułów biurowych kupionych w różnych kategoriach można zamówić w jednej paczce, a przy odpowiedniej kwocie zamówienia wysyłka jest darmowa.