Długopisy żelowe ( 43 )

Aktywne filtry:

DOSKONAŁE DŁUGOPISY ŻELOWE

Spośród wielu rodzajów przyborów do pisania obecnych na rynku długopisy żelowe wyrobiły sobie solidną pozycję i uznawane są za jedne z najlepszych w tej kategorii. Cenione są przede wszystkim za wszechstronność, precyzję oraz wysoką jakość linii, które są w stanie kreślić. Umożliwiają pisanie zarówno po papierze gładkim jak i lekko szorstkim zapewniając przy tym wygodę i lekkość użytkowania. Wielu użytkowników przekonało się do wielu zalet tego rodzaju długopisów i przyzwyczaiło się do niezawodnego i wyrazistego sposobu pisania nimi. 

SEKRET DŁUGOPISÓW ŻELOWYCH

Co kryje się za tym, że ten rodzaj przyborów do pisania stał się tak popularny i ceniony? Tajemnica sukcesu tkwi w zastosowaniu specjalnego rodzaju atramentu, którego podstawowym składnikiem jest żel na bazie wody. To w nim zawieszony jest kolorowy proszek pigmentu, dzięki czemu długopis żelowy jest w stanie kreślić gładkie i odporne na działanie czynników zewnętrznych wyraziste linie. Technologia tego rodzaju tuszu została już tak dopracowana, że to pismo nie rozmazuje się a atrament wysycha bardzo szybko. Dodatkowo cały czas udoskonalane są końcówki aplikujące żelowy atrament i dzięki nim proces pisania jest jeszcze bardziej płynny i dokładny. Różnice są widoczne gołym okiem, jeśli porównamy to ze zwykłym długopisem dlatego jeśli zależy nam na jakości pisma warto rozważyć przejście na takie rozwiązanie.

JAKIE KOLORY WYBIERAĆ?

Zaletą żelowego długopisu jest również to, że można go nabyć w różnych kolorach, dzięki czemu może on służyć nie tylko do pisania, ale również to tworzenia rysunków i prac plastycznych. W codziennym pisaniu najczęściej wybieranymi kolorami są, podobnie jak w przypadku standardowych długopisów, odcienie barw niebieskich i czarnych. Jeśli natomiast potrzebujemy czegoś, co ożywi nasze notatki to warto sięgać po czerwień i zieleń, oraz inne charakterystyczne barwy. Kolorowe długopisy żelowe pojawiają się w zestawach i często dedykowane sa dzieciom jako uzupełnienie ich wyprawki szkolnej, gdyż przydają się przy pracach plastycznych.

 SPECJALNE RODZAJE DŁUGOPISÓW

Hitem ostatnich lat stały się długopisy żelowe brokatowe i są szczególnie dedykowane do prac plastycznych, pisania ozdobnego, ale również mogą służyć zamiast zakreślaczy. Atrament z brokatem nadaje unikatowego błysku rysunkom czy też ozdobnemu pismu, które może być stosowane okazjonalnie w różnych sytuacjach. Na rynku pojawiają się różne rodzaje długopisów brokatowych i część z nich może pisać metalicznie a inne mają po prostu perłowy połysk, ale większość z nich oparta jest na bazie tuszu żelowego.

NAJLEPSZE MARKI DŁUGOPISÓW ŻELOWYCH

Nie od dziś wiadomo, że w produkcji najwyżej jakości długopisów żelowych przodują najwięksi producenci artykułów do pisania. Długopis BIC Gelocity to jeden z najpopularniejszych tego typu produktów na rynku, który charakteryzuje się przede wszystkim bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Inne uznane i popularne marki to długopis Pilot G2 oraz długopis Pente Energel i warto szczególnie zwrócić uwagę na szeroki zakres asortymentu tych produktów. Obaj producenci wypuszczają na rynek szeroką gamę modeli z różnymi grubościami linii pisania w wersjach obudowy z zatyczkami jak i automatycznych. Poza tym w tej grupie można spotkać się z określeniami pióro czy cienkopis żelowy, a te mają często zbliżone właściwości i piszą podobnie. Zapraszamy do przeglądania naszej oferty, która jest stale aktualizowana a znajda w niej Państwo z pewnością swoje ulubione modele długopisów żelowych i zamówią je wraz z innymi artykułami biurowymi w jednej paczce.