Taśmy dwustronne, montażowe, malarskie ( 13 )

Aktywne filtry:

TAŚMY NIE TYLKO BIUROWE

Zapotrzebowanie rynku na taśmy inne niż tylko dedykowane do prac biurowych jest dzisiaj bardzo duże. W związku z tym oferta dostawców jest stale poszerzana o nowe rodzaje produktów, które można wykorzystać do bardzo różnych czynności i celów. Szczególną popularność zdobyły ostatnio wszelkiego rodzaju taśmy montażowe oraz wszelkie rodzaje taśm pomocniczych, czyli tych do zadań specjalnych. 

KIEDY TAŚMA MONTAŻOWA JEST LEPSZA?

Kiedy chcemy coś zamocować, czy to ściany, mebli czy elementów z różnych tworzyw, to nie zawsze możemy użyć tradycyjnych metod z wykorzystaniem kołków montażowych i gwoździ. Powodów tego jest wiele - nie chcemy by elementy montażowe były widoczne, nie chcemy niszczyć powierzchni lub po prostu nie mamy specjalistycznych narzędzi, by montować w ten sposób. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi wtedy taśma dwustronna i to za jej pomocą jesteśmy w stanie przytwierdzić rozmaite elementy do różnych powierzchni. To najpopularniejszy rodzaj taśmy montażowej, który występuje w wielu rodzajach i różnych szerokościach, które można dobierać stosownie do potrzeb. 

 WSZECHSTRONNE TAŚMY MONTAŻOWE

Taśma montażowa dwustronna występuje w bardzo wielu odmianach i posiada wiele specjalistycznych zastosowań. Standardowa i najprostsza z nich służyła pierwotnie do mocowania wykładzin do podłóg, ale z czasem jej zastosowania stały się dużo szersze. Jest to charakterystyczny produkt, w którym warstwa papieru zabezpieczająca klej na jednej ze stron ma jasnobrązowy kolor. Pozwala na łączenie płaskich powierzchni przylegających do siebie i nie ma zbyt dużej siły udźwigu, dlatego nie powinna być mocno obciążana. Mocna taśma dwustronna to już produkt innej kategorii, który najczęściej ma grubszą warstwę mocującą przez co jest w stanie wytrzymać większe obciążenia. Szczególną jej odmianą jest taśma dwustronna piankowa, której warstwa amortyzuje i jest w stanie utrzymać przedmioty o większej masie. Produktem, który jest wysoko ceniony przez klientów są taśmy dwustronne 3M i jest to marka, która wyspecjalizowała się w produkcji najmocniejszych taśm dwustronnych, zarówno tych do codziennego jak i profesjonalnego użytku. 

TAŚMY DUCT

Jeśli chodzi o najpopularniejszą taśmę montażową jaka jest wszechobecna na rynku i masowo wykorzystywana to nic nie może konkurować klasyczną taśmą DUCT. Jest to szeroka, wzmocniona tkaniną, srebrna taśma jednostronnie klejąca, którą moną łączyć ze sobą wszelkiego rodzaju powierzchnie. Nie jest zbyt estetyczna, ale za to bardzo skuteczna, gdyż potrafi łączyć ze sobą ciężkie elementy, a nawet uszczelniać uszkodzenia rur i części hydraulicznych. 

TAŚMY MALARSKIE

Ostatnią popularną grupą specjalistycznych akcesoriów z tej rodziny są taśmy malarskie. Służą one przede wszystkim do równego wyznaczania linii podczas prac malarskich, czyli rozdzielania powierzchni, które są malowane np. różnymi kolorami. Dzięki temu unikamy nierównego malowania, nie są to natomiast taśmy montażowe, gdyż wykonane są z cienkiego jasnożółtego papieru i łatwo się przerywają.

 RÓŻNE TAŚMY W JEDNYM MIEJSCU

Wszystkie opisane powyżej rodzaje taśm, to akcesoria, które mogą się nam przydać w bardzo wielu różnych sytuacjach i warto mieć je pod ręką. Podstawowe z nich można znaleźć na stronie biurtop.pl w kategorii taśmy dwustronne, montażowe, malarskie. Realizując zamówienie w naszym sklepie mogą Państwo liczyć na promocje w postaci darmowej wysyłki przy zamówieniu wielu towarów w jednej paczce.