Flamastry i pisaki ( 35 )

Aktywne filtry:

FLAMASTER CZYLI RYSOWANIE JEST PROSTE

Choć nie zawsze jest wymagany w zestawie takim jak wyprawka szkolna lub też nie zawsze jest określony jest jako flamaster, to i tak przydaje się jako dodatkowe akcesorium plastyczne dla naszych dzieci. Ich intensywne kolory i łatwe używanie powodują, że dzieci sięgają po nie bardzo chętnie i lubią nimi rysować. Określane również jako pisaki, cienkopisy czy też mazaki nie mają standardu i często zdarza się, że kupujemy produkty, które mają np. specjalne przeznaczenie lub niewłaściwy tusz i chcemy, by nasze dzieci używały ich w szkole. Warto mieć podstawowe rozeznanie w szerokiej gamie tych produktów, by nie przepłacać przy ich zakupach i wybierać te, które będą się łatwo zmywać, a ich tusz nie będzie wydzielał np. silnej woni alkoholu.

CO TO JEST FLAMASTER?

Flamastry skonstruowane są w bardzo prosty sposób, bo dzięki porowatemu rdzeniowi połączonemu z piszącą końcówką możemy kreślić wyraziste, kolorowe linie w ten sam sposób jak w przypadku długopisu czy pióra. Rdzeń i końcówka wykonane z gąbczastych materiałów sprawiają, że można w nich stosować tusze z pigmentami o różnej gęstości, a więc o różnorodnych kolorach i dlatego flamastry są najczęściej sprzedawane w wielokolorowych zestawach. Gąbczasty rdzeń i końcówka powodują jednak, że taki tusz jest bardzo łatwo narażony na wysychanie, więc korzystanie z flamastrów wymaga ciągłego używania zatyczek i tego nawyku trzeba nauczyć dzieci w pierwszej kolejności. 

JAK DOBRAĆ FLAMASTRY SZKOLNE?  

Gdy wybieramy markery do rysowania dla dzieci możemy napotkać wiele ofert, które obejmują bardzo szeroką gamę produktów nie zawsze odpowiednich do tego, by znalazły się w takiej grupie akcesoriów jak wyprawka szkolna. Należy przede wszystkim pamiętać, by stosowany tusz nie wydzielał intensywnego zapachu, a szczególnie woni alkoholu czy innych substancji chemicznych. Przykładem przyborów tego rodzaju są markery permanentne czy też olejne i są to zdecydowanie produkty dedykowane do pracy biurowej czy przemysłu. Trudności mogą być również wtedy, gdy dobierzemy zbyt specjalistyczne pisaki, które są dedykowane przede wszystkim dla profesjonalistów, czyli plastyków czy osób zajmujących się rękodziełem. Nie są to w pierwszej kolejności mazaki dla dzieci i często mają inne właściwości, co nie zawsze będzie pasować do charakteru prac plastycznych wykonywanych przez dzieci w szkołach. Powinniśmy wybierać proste i solidne flamastry dobrej marki a szczególnie takie, które mają w zestawie minimum 12 kolorów, a ich tusz bazuje głownie na łatwozmywalnym i nietoksycznym roztworze wodnym.

CO SIĘ SPRAWDZI JAKO FLAMASTRY SZKOLNE?

Oprócz klasycznych flamastrów jako mazaki dla dzieci sprawdzą się cienkopisy i jest to specyficzny rodzaj pisaka, bo posiada cienką i usztywnioną końcówkę, co pozwala na precyzyjne pisanie i rysowanie. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to do zestawu warto dokupić mazaki w grubsza końcówką takie jak np. mazaki brush i będą one razem tworzyć świetny zestaw, czyli flamastry szkolne. Same cienkopisy nie dadzą gwarancji, że dzieci będą mogły w zadowalający sposób rysować swoje prace i może się im przydać coś co będzie w stanie pokolorować większą powierzchnię a tusz nie będzie przebijał na drugą stronę kartki. 

SPRAWDZONE MARKI FLAMASTRÓW  

Z naszego doświadczenia w sprzedaży artykułów biurowych i szkolnych wynika, że nie warto oszczędzać na produktach pochodzących od mało znanych producentów, szczególnie jeśli miałyby posłużyć naszym pociechom. Jako flamastry szkolne sprawdzą się produkty takich marek jak Stabilo czy Staedtler, które od lat specjalizują się w produkcji najwyższej jakości pisaków szkolnych. Polecamy również marki Schnieder, Tetis czy Rystor, a jeśli już musimy kupić produkty budżetowe to polecamy flamastry Carioca, Fiorello i Cricco. Wszystkie te produkty z pewnością spełnią swoje zadanie i świetnie uzupełnią taki zestaw jak wyprawka szkolna, który musimy skompletować praktycznie przed każdym rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego. Wszystkie produkty zakupione w ramach takiego zamówienia wysyłamy w jednej paczce dostarczanej przez największych dostawców, czyli Paczkomaty oraz firmę kurierską DPD.