Długopisy wymazywalne ( 30 )

Aktywne filtry:

NIEZWYKŁY DŁUGOPIS ŚCIERALNY

Pisanie i skreślanie błędów to coś co towarzyszy nam od dziecka, nie wygląda ono zbyt elegancko i na pewno wolelibyśmy tego uniknąć. Nikt przecież nie jest idealny, zawsze się można pomylić i tylko trzeba umieć z tego odpowiednio wybrnąć. Jednak w ostatnich latach szeroką popularność zyskały długopisy ścieralne i jest to wynalazek, który umożliwia nam szybkie i bezśladowe korygowanie naszych błędnych zapisów. Czy warto z nich korzystać i kiedy sprawdzają się najlepiej?

JAK DZIAŁA DŁUGOPIS ZMAZYWALNY?

Cały sekret działania długopisu wymazywalnego tkwi w specjalnej formule atramentu, która składa się z trzech składników: pigmentu, aktywatora koloru i komponentu przezroczystości. To właściwe reakcje termiczne między tymi składnikami powodują, że tusz staje się widzialny lub zostaje zmazany. W uproszczeniu chodzi o to, że tusz staje się przezroczysty pod wpływem temperatury, która wzrasta w momencie, kiedy wycieramy go silikonową gumką. Wtedy to pigment odłącza się od aktywatora i linie napisane tym długopisem stają się przezroczyste. Temperatura, w której to się dzieje wynosi ok. 60 stopni Celsjusza, ale warto wiedzieć, że ten proces można odwracać tak, by wymazany napis znów był widoczny. Obniżenie temperatury tuszu do zakresu od-10 do -20 stopni przywraca ponownie jego widoczność. 

GDZIE STOSOWAĆ DŁUGOPISY ŚCIERALNE?

Największą liczba użytkowników tych specyficznych długopisów to z pewnością dzieci, którym przydają się one w szkole, szczególnie przy nauce pisania. Długopis zmazywalny dla dzieci to produkt masowo dostępny na rynku, a jego wzornictwo jest bardzo często skierowane właśnie do najmłodszych. Przykładem mogą być długopisy marki Happy Color, gdyż od lat wraz z nadejściem nowego roku szkolnego ukazują się oryginalne serie skierowane do najmłodszych. Ponadto długopisy ścieralne wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie zapisany tekst nie ma istotnego znaczenia a jego wymazywanie pozwala na uniknięcie skreśleń. Przykładem może tu być rozwiązywanie krzyżówek słownych, pisanie listy zakupów czy tworzenie planów, które w łatwy sposób mogą być korygowane. Nie używajmy natomiast tych długopisów przy podpisywaniu dokumentów i zapisywaniu innych ważnych informacji, które mogą być potrzebne do wykorzystania po dłuższym czasie.

 NAJPOPULARNIEJSZE DŁUGOPISY WYMAZYWALNE

Marka Pilot Frixion to najbardziej znana reprezentant tej grupy artykułów piśmienniczych. To właśnie ten producent w 2005 roku jako pierwszy wypuścił na rynek produkty z tej serii, które pisały tuszem zmazywanym gumką. Z miejsca stały się hitem, a z czasem obok długopisu Frixion pojawiły się również cienkopisy i zakreślacze. Dzięki temu Pilot stał się liderem rynku w produkcji długopisów ścieralnych i zyskał wielu naśladowców, którzy starają się dorównać w jakości i atrakcyjności oferty. Należą do nich takie polskie marki jak Corretto czy Toma, a wśród największych konkurentów Frixion są także BIC czy Paper Mate. Znajdą je Państwo wszystkie w ofercie sklepu biurtop.pl i zamówią wraz z innymi artykułami biurowymi w jednej paczce, a w przypadku odpowiedniej kwoty zamówienia wyślemy je na nasz koszt.