Kleje ( 28 )

Aktywne filtry:

JAKIŚ KLEJ BY SIĘ PRZYDAŁ ...

Dobór właściwego kleju ma to do siebie, że każda powierzchnia, do której chcemy go użyć wymaga przeważnie innego rodzaju substancji klejącej. Zwykły klej szkolny przeznaczony przede wszystkim do łączenia papieru nie przyda się nam przy łączeniu elementów plastikowych. Podobnie jest z innymi powierzchniami, a więc warto mieć pod ręką różne rodzaje klejów, tym bardziej, że są one nam potrzebne bardzo często w najmniej oczekiwanym momencie. 

BARDZO POPULARNY KLEJ W SZTYFCIE

Szukając kleju, którym połączymy wszelkiego rodzaju papier i tekturę nie sposób pominąć bardzo popularnego kleju w sztyfcie. Wykorzystywany jest zarówno w biurach, w domach jak i przez uczniów w szkołach. Mimo, że w jego składzie pojawiają się równe substancje, których nazwy mogą brzmieć groźnie (cyjanoakryl czy PVP) to jest to całkowicie bezpieczny i nie szkodliwy dla zdrowia środek.  

INNE RODZAJE KLEJÓW BIUROWYCH

Innymi wygodnymi do aplikowania formami są kleje w taśmie i jest to również bardzo popularna forma klejów biurowych. Rzadziej można się spotkać z klejem w płynie, który można nakładać pędzelkiem, ale taka opcja jest również dostępna. Coraz rzadziej natomiast jako forma opakowania w klejach do papieru spotykana jest tubka, chyba ze względu na to, że właśnie te wcześniej wymienione formy są bardziej praktyczne w codziennym stosowaniu. 

JAKIE KLEJE MOGĄ SIĘ JESZCZE PRZYDAĆ?

Czy to w domu czy w biurze, warto mieć pod ręką inne rodzaje klejów i to takich, które będą w stanie skleić różne powierzchnie. Są to zarówno kleje uniwersalne, nadające się do łączenia równych rodzajów materiałów jak tez kleje dedykowane specjalnie tylko do wybranych powierzchni. Popularnym klejem o wielu zastosowaniach jest klej magic i jest on bardzo ceniony szczególnie przez osoby wykonujące wszelkiego rodzaju prace plastyczne i rękodzieła. Jego atutem jest to, że po wyschnięciu staje się w pełni przezroczysty i bardzo wytrzymały. Łączy ze sobą takie powierzchnie jak papier i tektura, grzbiety książek, porcelanę i ceramikę, drewno, tkaniny, różnego rodzaju folie czy styropian. Innym popularnym produktem jest klej kropelka i jest to marka obecna na rynku już bardzo długo. To typowy mocny klej szybkoschnący, który łączy błyskawicznie i szybko różne powierzchnie.  

Z PRZEMYSŁU DO DOMU I BIURA

Niektóre kleje wykorzystywane w przemyśle stały się produktami tak uniwersalnymi, że trafiły zarówno do biur jak i gospodarstw domowych. Mowa tu o kleju vikol i jego jednej z odmian, czyli kleju introligatorskim. Pierwszy z nich znany jest przede wszystkim jako klej stolarski, chociaż może być używany z powodzeniem nie tylko do powierzchni drewnianych i papierowych, ale również, tak jak klej magic, nadaje się do prac plastycznych i rękodzieła. Klej introligatorski to rodzaj najmocniejszego kleju do papieru, który masowo stosuje się przy produkcji książek i różnego rodzaju produktów papierniczych. Znajduje zastosowanie również w produkcji reklamowej oraz do prac plastycznych. Kolejnym patentem, który trafił do masowego użytku jest pistolet do kleju na gorąco i pozwala on na używanie specjalnej masy, która łączy różne elementy z tworzyw, szkła i metalu. Klejenie tym narzędziem jest możliwe dzięki wysokiej temperaturze, do której rozgrzewana jest masa klejowa.  

ZABAWY KLEJEM

Krzykiem mody ostatnich lat wśród dzieci i młodzieży okazał się być klej do slime i jego specjalny aktywator. Z tych dwóch substancji można stworzyć żel, który idealnie nadaje się do zabawy i formowania różnych kształtów. Ta substancja może mieć różne kolory, a to dzięki możliwości dodania różnych barwników i dodatkowych składników jak np. brokatu, co wzbogaca możliwości zabawy i pobudza kreatywność. Zabawa takimi żelami jest bezpieczna, bo nie pozostawia po sobie takiego brudu, którego nie można by było usunąć i jest bezpieczna dla zdrowia dzieci.

SZEROKI WYBÓR KLEJÓW

Oferta sklepu biurtop.pl obejmuje wszystkie opisane powyżej rodzaje produktów z grupy kleje i są to te, na które najczęściej jest zapotrzebowanie w biurach i domach. Marki takie jak Tetis, Amos, Scotch czy Donau są powszechnie znane, posiadamy też klej magic od firmy Kamaben, a także produkty do Slime marki Happy Color czy słynny klej błyskawiczny Kropelka. Oferta zaspokoi z pewnością większość zapotrzebowania na produkty z tej rodziny, a jeśli zdecydują się Państwo na zakup innych artykułów biurowych, to my wyślemy je w jednej paczce bez dopłat do kolejnych wysyłek.