Markery permanentne ( 31 )

Aktywne filtry:

MAZAKI NIEZMYWALNE

Wśród różnego rodzaju przyborów do pisania markery permanentne są bardzo popularnym produktem, który w praktyce ma wiele różnych zastosowań.  Można powiedzieć, że te markery stały się tak popularne, że dziś mało który klient szuka innych typów mazaków do uniwersalnych, codziennych zastosowań. Ten typ pisaka jest wykorzystywany tak powszechnie głównie dzięki temu, że łatwo się nim pisze po różnych powierzchniach. W sytuacji, kiedy potrzebujemy jakiegokolwiek mazaka to i tak wybieramy tego rodzaju produkt, bo mamy gwarancję, że nasze zapiski nie znikną z większości materiałów, którymi go pomalujemy. 

JAK DZIAŁA MARKER PERMANETNY?

To, że tusz markera permanentnego jest tak trwały i niemożliwy do zmazania spowodowane jest tym, że głównym składnikiem zawartego w nim tuszu jest alkohol. Odpowiednie proporcje pigmentu rozpuszczonego w tym związku to podstawowe składniki tego tuszu, którym wypełnione jest wnętrze pisaka. Aplikowany jest on przez dość twardą, gąbczastą końcówkę o porowatej strukturze, bo przez tego typu materiał tusz przepływa najlepiej, ale tak na prawdę każdy producent, który ma w ofercie taki produkt jak pisak permanentny stosuje własne, unikalne rozwiązania w tym zakresie. Podobnie jest ze z tuszem, w którym stężenia alkoholu może być różne, a co za tym idzie używany przez nas marker permanentny może pisać mniej lub bardziej intensywnie.

DO CZEGO UŻYWAĆ MARKERA PERMANENTNEGO?

Wszechstronność jaką oferuje pisak permanentny sprawiła, że jest to najczęściej używany typ mazaka na świecie. Wykorzystywany jest najczęściej tam, gdzie trzeba pisać po różnych powierzchniach i trwale oznaczać różne przedmioty i elementy. Przykłady to choćby oznaczanie elementów na różnych etapach produkcji, w usługach może być to oznaczanie opakowań z posiłkami przy dostawach do klienta czy też oznaczanie wysyłek w transporcie. Poza tym mazak permanentny bywa pomocny przy pracach plastycznych, gdyż potrafi doskonale szkicować i skutecznie korygować błędy. Przydają się wtedy różnokolorowe markery permanentne i takie, które mają szerszy zakres w szerokościach końcówek niż te standardowe. Te mają grubość pisanej linii 1 mm i więcej przy końcówce okrągłej lub zakres od 1 do 5 mm przy końcówce ściętej. Specjalnym rodzajem pisaka permanentnego jest foliopis i jak wskazuje sama nazwa jest on dedykowany do pisania po powierzchniach, z którymi permanentny marker nie zawsze sobie dobrze radzi. Folipis posiada przeważnie dużo cieńszą i wzmocnioną końcówkę, która jest w stanie bardziej precyzyjnie nanosić tusz na śliskie powierzchnie. 

JAK ZMYĆ MARKER PERMANENTNY?

Problem z tym rodzajem markerów pojawia się zawsze wtedy, gdy jesteśmy zmuszeni do usunięcia niezmazywalnego tuszu z różnych powierzchni. Nie ma na to jednego sposobu, bo wszystko zależy od tego na jakiej powierzchni niepotrzebnie znalazł się tusz. Sposobów jest wiele, ale tak naprawdę żaden z nich nie gwarantuje, że zabrudzenia zostaną całkowicie usunięte bez szkody dla czyszczonej powierzchni. Jeśli już używamy markerów permanentnych to zachowajmy przy tym ostrożność, a szczególnie zwracajmy uwagę na to, by nie trafiły w ręce dzieci. Jeśli jednak musimy usunąć tusz niezmazywalny, to dotyczy to najczęściej ubrań, mebli, ścian i innych sprzętów codziennego użytku. Najlepiej jest działać szybko, póki tusz jeszcze nie całkiem zasechł i stosować środki czyszczące odpowiednie dla danej powierzchni. Do ubrań i tkanin może to być polanie środkiem z niewielką zawartością alkoholu (np. octem), a następnie użyć sody i soku z cytryny, poczyścić i uprać. Plamy na ścianach można usuwać za pomocą zwykłej pasty do zębów, a na meblach może zadziałać każdy środek z niewielką ilością alkoholu, sok z cytryny lub standardowe mleczko do czyszczenia.

NAJLEPSZE MARKERY PERMANENTNE

W sklepie internetowym biurtop.pl znajdą Państwo najpopularniejsze marki jeśli chodzi o tę grupę produktów do pisania. Przykładem może być czarny marker Pentel w wersji N850 lub N860 i jest on chyba najlepiej sprzedającym się modelem mazaka permanentnego od kilku lat. Markery BIC ecolutions oznaczone symbolami 2000 i 2300 to również produkty, które zdobyły uznanie konsumentów. W naszej ofercie można również znaleźć produkty budżetowe stosunkowo dobrej jakości takich marek jak Taurus czy Office Products, które sprawdzają się gdy potrzebujemy większych ilości tego rodzaju mazaków do użytku w firmie czy instytucji. Zakupy na naszej stronie to możliwość doboru wielu artykułów biurowych i zamówienie ich w jednej paczce, a przy odpowiedniej kwocie za zakupy nie naliczamy opłaty za wysyłkę.