Flamastry ( 16 )

Aktywne filtry:

FLAMASTRY CZY MAZAKI?

Nie oszukujmy się - mazaki czy flamastry - jakkolwiek byśmy ich nie nazywali to zawsze będą się nam kojarzyć z kolorowymi przyborami do pisania, którymi bawiliśmy się jako dzieci. Chyba dlatego też dowiadujemy się później, że są one tylko jednymi z wielu rodzajów podobnych im pisaków czy innych artykułów piśmienniczych. Okazuje się, że wiele osób myli je i nazywa tak markery przeznaczone do innych zadań niż kolorowanie zwykłych białych kartek papieru. Jest to przecież podstawowe zadanie flamastrów i warto wiedzieć jakie z nich należy kupić, szczególnie wtedy, gdy będą używać ich dzieci. Nieistotne przy tym jest jak je będziemy nazywać, a ważne jest to by wybrać właściwe i bezpieczne mazaki dla naszych pociech, których będą mogły używać w szkole i w domu.

CO WYRÓŻNIA MAZAKI DLA DZIECI?

Mając na myśli kolorowe flamastry mówimy o zestawie kilku sztuk, który najczęściej jest umieszczony w wygodnym i poręcznym etui. Wybór co do ilości i gamy kolorystycznej jest aktualnie tak szeroki, że możemy dobierać komplety od 4 do nawet 64 kolorów, jeśli i taka ilość zmieści się w plecaku szkolnym. Jednak ważniejsze wydaje się być to, czy kolorowe flamastry mogą być bezpiecznie używane przez dzieci. Generalnie mazaki dla dzieci nie są przeznaczone do użytku przez te poniżej trzeciego roku życia ze względu na istniejące ryzyko połknięcia przez maluchy małych elementów takich jak np. zatyczki. Poza tym warto sprawdzać też czy tusz jest odpowiedni, nie zawiera niedozwolonych substancji co może być potwierdzone przez stosowne atesty. Najczęściej są to bezpieczne tusze, bazujące na wodzie lub innych substancjach i dobrze, jeśli są łatwo zmywalne, bo dzieci w trakcie rysowania często nie zwracają uwagi na utrzymanie czystości. 

DO CZEGO PRZYDAJĄ SIĘ FLAMASTRY?

Flamaster jest artykułem plastycznym przeznaczonym przede wszystkim do rysowania i kolorowania. Ze względu na swoją prostotę i łatwość używania jest podstawową częścią wyprawki szkolnej, choć to nie jedyne miejsce gdzie zwykły mazak jest wykorzystywany. Istnieje wiele rodzajów specjalistycznych flamastrów, które są niezastąpioną pomocą nawet w profesjonalnych pracach plastycznych a to ze względu na rodzaj unikalnego tuszu czy też specjalną końcówkę. Przykładem tego mogą być mazaki brush a ich podstawą cechą jest miękka pędzelkowata końcówka, która umożliwia łatwe rozprowadzanie akwarelowego tuszu i mieszanie go w celu uzyskania unikalnych barw. Przykładem innego rodzaju są flamastry biurowe czyli standardowe pisaki pomocne w pracach biurowych czy oznaczaniu tekstów i notatek. 

   SPRAWDZONE MARKI FLAMASTRÓW

Jeśli potrzebujemy korzystać z mazaków, które dobrze piszą po zwykłym papierze i wystarczą nam podstawowe kolory to nie warto inwestować w nic innego jak podstawowe flamastry biurowe i w tej grupie sprawdzą się marki budżetowe takie jak np. Office Products. Na zakup lepszych i bardziej specjalistycznych flamastrów zdecydują się z pewnością osoby ceniące jakość oraz potrzebujące precyzyjnych akcesoriów plastycznych. Świetnym wyborem w tym wypadku są produkty Stabilo i tu mamy bardzo szeroki wybór różnych odmian i rodzajów mazaków z gwarancją jakości. Jeśli chodzi o flamastry szkolne to polecamy produkty Staedtler oraz Bambino i Carioca. Kupując na stronach sklepu biurtop.pl niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo skompletować pełną wyprawkę szkolną czy tez szukają artykułów biurowych do domu czy firmy to wszystkie je mogą Państwo zamówić i otrzymać w jednej paczce.