Foliopisy ( 30 )

Aktywne filtry:

MARKERY PERMANENTNE DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Foliopis to marker permanentny specjalnego rodzaju, który dedykowany jest do opisywania powierzchni, z którymi inne markery i flamastry mają problem. Śliskie powierzchnie z tworzyw sztucznych nie zawsze dają się łatwo oznaczać przy pomocy najpopularniejszych przyborów piśmienniczych. Ich tusz na takich powierzchniach zmazuje się szybko, albo w ogóle nie zostawia po sobie pożądanego śladu i właściwe pisanie jest po prostu nie możliwe. Foliopisy zostały wprowadzone do użytku właśnie po to, by poradzić sobie w takich sytuacjach i dać możliwość pisania po śliskich strukturach. 

FOLIOPIS - CZYM SIĘ WYRÓŻNIA?

Wyjątkowa skuteczność foliopisów w pisaniu po różnych powierzchniach to zasługa przede wszystkim końcówki, w której zastosowano odpowiednie wzmocnienie, by tusz permanentny mógł być bardzo precyzyjnie nanoszony, nawet na bardzo gładkie i śliskie powłoki. Sam tusz musi mieć odpowiednią konsystencję, przepływać szybko i jeszcze szybciej zasychać, a możliwe jest to tylko wtedy, gdy końcówka aplikująca tusz będzie odpowiednio cienka i wydajna, jeśli chodzi o przepustowość. W związku z tym dobry foliopis nie powinien mieć końcówki szerszej niż 1 mm, bo mamy wtedy gwarancję, że mechanizm podawania tuszu zadziała właściwie. Dzięki takiemu rozwiązaniu tusz nanosi się gładko i precyzyjnie, nie ślizga się i nie przerywa. Od podobnych w konstrukcji cienkopisów rozróżnia je to, że zawierają tusz niezmywalny. 

JAK DOBRAĆ FOLIOPIS?

Korzystanie z foliopisu daje możliwość precyzyjnego pisania po różnych powierzchniach z tworzyw sztucznych, więc oznaczanie takich przedmiotów jak np. koszulki z dokumentami czy paczki owiniętą folią staje się łatwe i szybkie. Pomaga w tym różnorodna gama kolorów, w których występują foliopisy permanentne i daje to możliwość bardziej dokładnego ich doboru pod nasze potrzeby. Należy też zwracać uwagę na grubość końcówek piszących, które przeważnie mają standardowy zakres od 0,4 do 1 mm i decydują wyłącznie o możliwej szerokości pisanej linii. Warto tez wspomnieć, że marker cd to specjalny rodzaj foliopisu, który dedykowany jest do opisu płyt, ale jego popularność w ostatnich latach spada, a to ze względu na coraz mniejsza liczbę płyt, które wykorzystuje się do archiwizacji danych. 

MARKER PERMANENTNY CZY FOLIPOIS?

Zarówno marker permanentny jak i foliopis to przybory do pisania zawierające niezmazywalny tusz, jednak różnią się miedzy sobą kilkoma cechami,. to przede wszystkim grubość końcówek i sposób aplikowania tuszu. Foliopis jest w tym bardziej precyzyjny i ma za zadanie przede wszystkim zastępować tradycyjny długopis wszędzie tam, gdzie pisanie nim jest niemożliwe. Marker permanentny jest natomiast używany bardziej uniwersalnie, jako narzędzie przemysłowe, zdolne również do prac plastycznych i korygujących. Mimo, że oba z tych przyborów są w stanie pisać po powierzchniach takich jak folia czy butelka pet, to powinniśmy zawsze testować ich użycie pod nasze potrzeby. Może się okazać bowiem, że powierzchnie, po których chcemy nimi pisać różnie je przyjmują i łatwiej nam będzie podjąć optymalną decyzję. Nie stosujmy natomiast w żadnym wypadku tych produktów do powierzchni tablic suchościeralnych, do których dedykowane są markery do tablic i tylko one będą odpowiednie.

   FOLIOPISY NAJLEPSZYCH MAREK

Jeśli na prawdę zależy nam na doborze właściwego foliopisu, to warto wybierać je spośród sprawdzonych i uznanych marek. Stabilo OhPen to marka stworzona przez producenta znanego głównie ze świetnych zakreślaczy, jednak i ich foliopisy okazują się jednymi z najlepszych jakościowo na rynku. Zbliżoną jakość oferuje również marka Rystor i jest to polski producent, w którego ofercie od lat można znaleźć tego typu produkty. Na stronach sklepu biurtop.pl mają Państwo również możliwość zakupu wielu innych artykułów biurowych, które można zamówić w jednej paczce, sró któych mogą się również znaleźć folipoisy i markery permanentne.