Kleje ( 30 )

Aktywne filtry:

KLEJ I WYPRAWKA SZKOLNA

Kleje szkolne są niezbędnym dodatkiem do kompletu wyposażenia szkolnego dla dzieci niezależnie od tego, do której klasy szkoły podstawowej uczęszczają. Czy to prace plastyczne, prace z techniki czy codzienne prowadzenie zeszytów z różnych przedmiotów - do tych wszystkich czynności przydaje się przede wszystkim klej do papieru i ten rodzaj to podstawowy produkt w takim zestawie, jak wyprawka szkolna. Całe szczęście nie jest to zbyt kosztowna część tego zestawu, a na rynku możemy wybierać spośród wielu marek, które oferują praktyczne rozwiązania i produkty.

Z CZEGO ZROBIONY JEST KLEJ DO PAPIERU? 

Kupując kleje szkolne nie musimy przeważnie martwić się o to, czy jest on bezpieczny dla zdrowia naszych dzieci i ma niewiele wspólnego z produktami chemicznymi, które mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Nie zawiera on takich składników jak rozpuszczalniki czy też kwasy, a jego podstawowym surowcem są naturalne polimery czyli np. PVP z dodatkiem substancji wiążących. Dobry skład kleju potwierdzany jest najczęściej atestem odpowiedniego instytutu i na to warto zwracać uwagę, kiedy kupujemy właściwy klej do szkoły.  

KLEJ W RÓŻNYCH FORMACH

Kiedyś jedyną dostępną formą kleju był ten umieszczony w tubkach i korzystanie z niego nie było tak proste jak używanie dzisiejszych, wygodnych opakowań, w jakich oferowany jest klej do papieru. Nie warto utrudniać dzieciom życia, więc najlepiej wybrać klej w sztyfcie i jest to aktualnie chyba najbardziej praktyczna forma, którą łatwo jest aplikować klej bez brudzenia sobie rąk czy biurka. Ten rodzaj kleju, określany również jako klej biurowy jest przechowywany w szczelnym opakowaniu, przez co zachowuje również długi termin przydatności. Klej w taśmie to kolejna forma opakowania, za pomocą której możemy nakładać warstwy kleju bez konieczności dotykania tej substancji. Takie narzędzie działa na tej samej zasadzie jak korektory w taśmie i substancja rozprowadzana jest tu przez rozwijająca się taśmę, która umieszczona jest w specjalnym mechanizmie. 

KLEJE DO SZKOŁY I DO ZABAWY

Wyprawka szkolna może zawierać również inne kleje pomocne w tworzeniu prac plastycznych i technicznych z materiałów innych niż papier. Bardzo popularnym klejem uniwersalnym, którego używają dzieci w szkołach jest klej magic i jest on wykorzystywany do łączenia różnych powierzchni. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że potrafi stać się w pełni przezroczysty jakiś czas po tym, jak zaschnie. Można nim kleić zarówno papier i tekturę, jak również grzbiety książek, ceramikę i porcelanę, tkaniny, drewno czy różnego rodzaju folie i styropian. świetną zabawką dla najmłodszych jest klej slime i nie służy on do klejenia przedmiotów, a do tworzenia specjalnej masy, która potrafi dać dzieciom wiele radości. Klej ten musi być wymieszany ze dedykowanym do niego aktywatorem, a do uzyskanej substancji można również dodać barwniki czy brokat, co jeszcze bardziej urozmaica zabawę. 

KLEJE DO WYPRAWKI SZKOLNEJ

Poszukiwanie właściwych produktów, którymi wypełnimy plecak naszego dziecka, kiedy idzie ono do kolejnej klasy nie musi być zajęciem czasochłonnym i trudnym. Oferta sklepu biurtop.pl obejmuje również kleje szkolne i posiadamy w sprzedaży najbardziej cenione marki tego produktu takie jak Amos, Scotch, Tetis, Donau czy budżetową, ale solidną markę Taurus. Oczywiście jest tam klej magic oraz marka Happy Color i jej produkty dedykowane do tego, by samodzielnie wykonać klej slime. Pozostałe rodzaje klejów, które również mogą przydać się dzieciom w szkołach znajda Państwo w grupie kleje biurowe i warto pamiętać, że składając zamówienia na wiele produktów całe zakupy otrzymają Państwo w jednej przesyłce.