Kredki ( 63 )

Aktywne filtry:

KREDKI WE WSZYSTKICH KOLORACH

Któż z nas nigdy nie rysował kredkami w swych najmłodszych latach życia? Kredki same w sobie stały się symbolem dziecięcej fantazji i niczym nieograniczonej kreatywności. Co ciekawe i przerażające, w tej zabawce, która ma przede wszystkim inspirować rozwój dziecka, niektórzy doszukują się nawet tęczowej symboliki niektórych współczesnych ideologii. Tak czy inaczej nie da się bez nich pominąć przy planowaniu takiego zestawu, jak wyprawka szkolna i warto wiedzieć co nieco na temat tych kolorowych przyborów do pisania.

JAKIE KREDKI WYBIERAĆ?

Kredki świecowe czy kredki pastelowe czyli wybór rodzaju - wydaje się, że nie jest to najważniejszy dylemat, przed jakim stają współcześni rodzice przy zakupach tych produktów dla swoich pociech. Niezależnie od rodzaju kredki istotne są inne cechy, takie jak choćby ergonomia czy też skład chemiczny tych produktów do rysowania. Kształt kredek i ich grubość mają znaczenie szczególnie w przypadku młodszych dzieci, których rączki dopiero uczą się właściwego operowania artykułami do pisania. Grube kredki o odpowiednich, ergonomicznych kształtach dobrane adekwatnie do wieku malucha to gwarancja tego, że wyrobi on odpowiednie nawyki operowania przyborami do pisania, a to ułatwi mu późniejsze trzymanie długopisu czy ołówka. Drugą sprawą jest to, że im mniejsze dzieci tym chętniej przedmioty przez nie używane jakimś dziwnym trafem stają się smaczne i jadalne. W takim wypadku warto zwracać uwagę na to by kredki były miękkie a ich gryzienie nie narażało na kontakt z toksycznymi substancjami, więc przy zakupie wypadałoby sprawdzić ich skład lub czy mają odpowiednie atesty. 

KREDKI DOPASOWANE DO WIEKU

Jeśli chodzi o kredki dla rocznego dziecka to oczywistym wyborem powinny być tylko produkty sprawdzonych marek z jasno określonymi parametrami, szczególnie wiekiem, od którego mogą być używane. Są to najczęściej grube kredki świecowe o szerokich kształtach lub też bardzo grube kredki ołówkowe, przy czym wszystkie powinny być nieszkodliwe przy ich ugryzieniu i zjedzeniu niewielkiej ilości. Większość kredek dostępnych na rynku jest przeznaczona dla dzieci od 3-ego roku życia, więc jest to praktycznie większość z produktów w ofertach. Kolejnym etapem jest wyprawka szkolna i tu rodzice powinni przede wszystkim trzymać się wytycznych, jakie podają nauczyciele sporządzający listę niezbędnych przyborów szkolnych. Zupełnie innym tematem będą za to profesjonalne kredki przeznaczone do zawodowego rysowania i tworzenia prac plastycznych. Tu liczą się dokładne parametry i jakość wykonania, a przykładem profesjonalnych rozwiązań w tym zakresie będą kredki Faber Castell czy też zestawy Derwent, bo te produkty dedykowane są artystom i plastykom.

INNE RODZAJE KREDEK

Oprócz standardowych kredek do zabawy i szkoły na rynku można znaleźć masę produktów z rodziny "kredkowatych", które mogą mieć bardzo różne zastosowanie i przeznaczenie. Oddzielną grupą będą tu wszystkie kredki pastelowe określane jako pastele i są one przeznaczone przede wszystkim do wykonywania profesjonalnych prac plastycznych, choć równie dobrze mogą być używane przez dzieci w wieku szkolnym. Kredki do malowania twarzy to produkt, który umożliwia malowanie po ciele i jest zarówno doskonała zabawka dedykowana dzieciom, ale również artykuł plastyczny umożliwiający demonstrowanie oddania swojej drużynie przez jej kibiców. Kredki do tkanin, kredki żelowe i wiele, wiele innych rodzajów - świat kredek jest systematycznie uzupełniany przez specjalistów od marketingu, którzy nie ustają w wymyślaniu coraz to nowych wariantów tego rodzaju produktu.   

KUP WŁAŚCIWE KREDKI

Poszukiwanie odpowiednich kredek i to takich, które spełnią wymogi jakościowe, szczególnie te z przeznaczeniem do użytku przez najmłodszych to często zajęcie pochłaniające dużo uwagi. Na stronach sklepu biurtop.pl znajdą Państwo wszystkie podstawowe rodzaje kredek i to zarówno tych do zabawy oraz tych wymaganych w szkole, a poza tym mamy też zestawy dedykowane do profesjonalnych prac plastycznych. Zarówno wyprawka szkolna jak również kącik do zabawy mogą Państwo uzupełnić właściwymi produktami zamawiając wszystkie w jednej paczce z szybką dostawą 24h.