Farby i pędzelki ( 103 )

Aktywne filtry:

MALOWANIE OD DZIECKA

Chyba żaden z artykułów nie rozbudza bardziej wyobraźni małych artystów przy jednoczesnym rozwijaniu ich zdolności manualnych jak farby plakatowe lub farby akwarelowe. Malowanie farbami wymaga od dzieci nie tylko kreatywności, ale również nauki operowania pędzlami, utrzymania odpowiedniej konsystencji farb oraz umiejętności ich mieszania i tworzenia własnych barw. Farby szkolne i potrzeba ich zakupu bardzo często nie wynika tylko z tego, że musimy dołożyć je do takiego zestawu jak wyprawka szkolna, ale również z tego, że rodzice chcą, by ich dzieci miały rozwijająca i twórcza formę zabawy. Pamiętać należy przy tym, że malowanie to również zakup kilku dodatkowych akcesoriów, a także stworzenie dzieciom odpowiednich warunków zarówno do nauki malowania, jak i zabawy. 

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ FARBY PLAKATOWE I FARBY AKWARELOWE?

Farby szkolne to ograniczona grupa produktów, a standardowa wyprawka szkolna wymaga najczęściej by dzieci były wyposażone w farby plakatowe oraz farby akwarelowe. Pierwsze z nich są gęste, zawierają więcej pigmentu i oprócz kilku standardowych, nieszkodliwych składników zawierają także gumę arabską i to właśnie ona wpływa na ich gęstą konsystencję. Mogą być rozcieńczane wodą, a dodatkowo zabrudzenia po nich są bardzo łatwo usuwalne, gdyż wystarczy do tego sama woda i gąbka lub szmatka. Farby akwarelowe to natomiast dość suche i twarde kawałki pigmentu, najczęściej w formie okrągłych, dużych pastylek, które do właściwego użycia wymagają dodania wody. W przeciwieństwie do plakatówek malowanie akwarelami to nakładanie mniej intensywnych, delikatnych kolorów na powierzchnie, przez co namalowane nimi obrazy wyglądają inaczej. Zmywa się je równie łatwo jak farby plakatowe i to chyba główny powód, że są tak powszechnie wykorzystywane do nauki malowania, czy to w przedszkolach czy w szkołach, a także jako forma zabawy w domu. 

RÓŻNE ODMIANY FARB DO SZKOŁY

Wszyscy kojarzymy jak wyglądają plakatowe farby szkolne i chętnie kupujemy je, jeśli tylko spełniają minimalne wymagania określone do zajęć plastycznych. Przeważnie jest to zestaw od 6-ciu do 24-ech kolorów, w którym farby są umieszczone w niewielkich pojemniczkach o pojemności od 10-ciu do 20-tu mililitrów. Jeśli nie są używane zbyt często i intensywnie, to taki zestaw może wystarczyć na cały rok szkolny, ale jeśli wiemy, że nasza pociecha lubi malować można pomyśleć o zakupie farb plakatowych w większych pojemnikach. Szczególnym rodzajem akwareli są farby tempery i one są również bardzo często używane przez dzieci. Mają one domieszkę substancji oleistych z naturalnymi emulgatorami (np. żywica czy guma), co sprawia, że tempera jest nieco gęstsza i można ją opisać jako akwarelę o właściwościach farby olejnej. Taka farba może mieć różny stopień zawartości oleju i przez to różne właściwości dedykowane do różnych rodzajów prac i powierzchni, a sama technika określana jako tempera jest znana w malarstwie od wieków. Popularnymi formami temper dla dzieci są farby w sztyfcie czy też farby do tkanin i nie służą już tylko do edukacji, ale również do codziennych zabaw.

AKCESORIA DO MALOWANIA

Oprócz wielu rodzajów farb na stronach sklepu internetowego biurtop.pl znajdą Państwo również większość niezbędnych akcesoriów, dzięki którym malowanie jest możliwe. Pędzelki do farb czy pędzle do akwareli to tylko przykłady akcesoriów, które należałoby dołożyć do takiego zestawu jak wyprawka szkolna, a jest ich sporo więcej i warto przejrzeć co mamy w ofercie. Jeśli już Państwo zdecydują się na zakupy i zamówią wiele przedmiotów w jednej paczce to my wyślemy je w jednym zamówieniu i dołożymy wszelkich starań by doszło one do Państwa w kolejnym dniu roboczym.