Okładki na książki i zeszyty ( 14 )

Aktywne filtry:

OKŁADKI NA ZESZYTY I PODRĘCZNIKI

Wyprawka szkolna to zestaw bardzo różnych produktów i akcesoriów, a wśród nich istotną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju okładki na książki, których właściwy dobór może być czasem trudny. Aktualnie podręczniki do szkół podstawowych są darmowe, ale nauczyciele bardzo pilnują tego by uczniowie dbali o powierzone im książki i przywiązują spora wagę do tego, by były właściwie obkładane. Może to mieć nawet wpływ na oceny naszego dziecka, więc warto postarać się o właściwe okładki na podręczniki oraz przy okazji również te, które będą ochraniać zeszyty szkolne.

JAK KORZYSTAĆ Z OKŁADEK?

Okładki szkolne można kupić jako gotowe produkty, ale można je też wykonać samemu, stosując do tego odpowiednie materiały takie jak np. papier i taśma klejąca. Ta druga opcja wymaga jednak zdolności manualnych i wprawy, a często się zdarza, że taka okładka nie wytrzymuje próby czasu i podręcznik trzeba obłożyć kilka razy w ciągu roku. Większość rodziców korzysta jednak z szybszej opcji, czyli zakupu gotowych okładek wykonanych z przezroczystej folii PVC. Te okładki na książki to szybkie i wygodne rozwiązanie, choć przed zakupem trzeba wiedzieć, jakie formaty będą potrzebne, bo podręczniki są najczęściej wydawane w różnych, często nieregularnych formatach.

OKŁADKI NA KSIĄŻKI i OKŁADKI NA ZESZYTY W RÓŻNYCH FORMATACH

Okładki na zeszyty w ogromnej większości mają regularny format i znając standardowe wymiary, które mają zeszyty szkolne z łatwością dobierzemy do nich pasujące osłony. Dominuje tu format A5, ale gdy są potrzebne inne, czyli B5 lub A4 to te okładki są również łatwo dostępne. Okładki na książki wymagają już dokładniejszego sprawdzenia wymiarów i dopasowania, szczególnie jeśli wybieramy je spośród rozszerzonej oferty producentów. Udogodnieniem są tu z pewnością okładki z regulacją, bo można je dopasować do szerokości podręcznika, a żeby się lepiej trzymały na książce można wzmocnić uchwyt doklejając okładkę taśmą biurową. Pomysłowość i nieszablonowe podejście wydawców do formatów podręczników powoduje jednak, że nie zawsze dobierzemy idealną okładkę i czasami trzeba będzie wykonać ją samemu.

SZEROKI WYBÓR OKŁADEK

Jako wieloletni dostawca artykułów biurowych i szkolnych oferujemy naszym klientom rzetelnie opisaną ofertę i również okładki na książki i zeszyty szkolne nie będą stanowiły wyjątku. O ile okładki na zeszyty a5 są standardem, który nie wymaga dodatkowych wyjaśnień, to w przypadku tych do obkładania książek i podręczników mogą pojawić się wątpliwości. W takich sytuacjach zawsze służymy pomocą i prosimy o kontakt, byśmy mogli udzielić porady. Nie tylko okładki, ale i cała wyprawka szkolna to nasza specjalność, a większość zakupionych produktów jesteśmy w stanie wysłać w jednej przesyłce.