Dziurkacze ( 55 )

Aktywne filtry:

DZIURKACZE - NIEZBĘDNIK W KAŻDYM ARCHIWUM

Każde archiwum powinno posiadać na stanie taki przyrząd jak dziurkacz i nie ważne czy jest to archiwum biurowe czy domowe. Jeśli korzystamy z takich akcesoriów jak segregator czy skoroszyt to nie da się ich używać jeśli nie mamy pod ręką dziurkacza. Pisma, wydruki, notatki i wszystko co może się znaleźć na papierze łatwiej i często taniej jest układać dziurkując niż wkładać wszystko w koszulki na dokumenty.

CO TO JEST DZIURKACZ DO PAPIERU?

Dziurkacze biurowe to przedmioty robiące otwory najczęściej w kartce papieru, którą potem można umieścić w segregatorze czy skoroszycie. Są to przeważnie przyrządy, w których dwa specjalne bolce przyciska się tak, by dziurki powstały w jednej lub kilku kartkach. Bolce mają średnicę 5,5 mm i w większości stały rozstaw 80 mm. Dzięki temu papier jest dziurkowany według standardu, który pasuje do większości mocowań takich jak szyny czy wąsy. Jeśli jest potrzeba by dziurki były w różnych odległościach warto pomyśleć o dziurkaczu pojedynczym. Nowoczesne dziurkacze potrafią wyciąć za jednym razem otwór w pliku kartek liczącym nawet kilkadziesiąt stron. 

PODSTAWOWE FUNKCJE W DZIURKACZACH DO PAPIERU

Szeroka dostępność dziurkaczy do papieru i ich różnorodna oferta sprawia, że czasami trudno jest wybrać właściwy sprzęt. Przy wyborze tych przyrządów warto zwracać uwagę przede wszystkim na to, ile kartek można dziurkować jednocześnie w danym modelu. Im tańszy sprzęt tym mniej kartek dziurkuje, więc warto sprawdzać co napisane jest w opisie. Lepiej jest wybrać lekko mocniejszy dziurkacz, niż ten który wydaje się nam, że wystarczy lub wybrać sprzęt solidnej marki od sprawdzonego dostawcy. Przydatną funkcją w dziurkaczach biurowych jest również ogranicznik pozwalający na precyzyjne dziurkowanie kartek papieru w różnym formacie i z różnymi miejscami na dziurki. Ograniczniki mogą występować w formatach A4/F/Q1/Q2/A5/A6/888. Warto także zwracać uwagę na wielkość pojemnika na ścinki w wybieranym modelu, gdyż powinien być on dopasowany do możliwości sprzętu.

DZIURKACZE ZAAWANSOWANE i OZDOBNE

Wybierając duży dziurkacz o większych możliwościach jednorazowego dziurkowania warto zakupić sprzęt, który jest posiada funkcję redukcji siły nacisku. Dziurkowanie dużej ilości kartek może być utrudnione, jeśli dziurkacz nie posiada takiej funkcji, szczególnie w sytuacjach kiedy użytkują go różne osoby. W ostatnich latach popularność zyskały również dziurkacze ozdobne i nie są to sprzęty dedykowane do obsługi archiwów. Z tych dziurkaczy pojedynczych korzysta się przy pracach ręcznych by łatwo wycinać z papieru dekoracyjnego kształty takie jak. np. gwiazdki czy kwiatki. dziurkacze ozdobne mają często wymienne wkłady, które dają możliwość używanie różnych wzorów kształtów.

DOBIERZ DZIURKACZ W BIURTOP.PL

W ofercie sklepu internetowego biurtop.pl znajdą Państwo dziurkacze sprawdzone, czyli modele, którymi handlujemy od lat. To uznane marki takie jak Leitz Rexel czy SAX ale także budżetowe i solidne produkty marki Eagle Rapesco lub Office Products

.