Ofertówki ( 20 )

Aktywne filtry:

KOSZULKI, OBWOLUTY CZY OFERTÓWKI?

Ważne dokumenty mogą czasami potrzebować tego, by się dobrze prezentowały a jednocześnie były zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych. Może to być szczególnie ważne w kontaktach biznesowych, gdzie przekazanie ważnych dokumentów w formie papierowej wymaga stosowania dodatkowych przyborów do archiwizacji. Wśród nich znajdziemy ofertówki, które są swoistą formą podręcznej ekspozycji a jednocześnie pomagają w sortowaniu informacji.

CZYM WYRÓŻNIAJĄ SIĘ OFERTÓWKI?

Ofertówka jest rodzajem obwoluty na dokumenty a wykonana jest najczęściej z grubszej folii PP o zwiększonej wytrzymałości. Powierzchnia tej folii może być transparentna czyli całkiem przezroczysta lub też w lekko mlecznym kolorze, a taka powierzchnia określana jest mianem groszkowej i jej powłoka przypomina strukturą skórkę pomarańczy. Oprócz tego typową cechą ofertówek jest to, że są tylko zgrzewane i nie posiadają żadnych otworów czy perforacji, które umożliwiałyby umieszczanie ich w segregatorach czy skoroszytach. W związku z tym połączenie krawędzi folii na dwóch brzegach określane jest literą L a obwoluty z jednym otworem na krótszej krawędzi określane są jako U.

MIĘKKIE, SZTYWNE, KOLOROWE, W RÓŻNYCH FORMATACH

Ofertówki A4 to najpopularniejszy format tego produktu, gdyż jak większość produktów archiwizacyjnych musza być dopasowane do najpopularniejszych formatów dokumentów. Drugim z najpopularniejszych formatów są ofertówki A5. Z racji tego, że ofertówki wykonywane są z różnych grubości folii to mają przez to różny stopień sztywności. Miękkie są lżejsze ale bardziej narażone na uszkodzenia, a te wykonane z grubszej warstwy materiału bardziej są wytrzymalsze ale i cięższe. Ponadto mogą występować w różnych wersjach kolorystycznych, co ułatwia sortowanie dokumentów a dobrym przykładem tego typu produktów mogą być ofertówki Esselte