Zakreślacze ( 69 )

Aktywne filtry:

ZAKREŚLACZE CZY TEXTMARKERY?

Niezależnie jaką nazwą się posłużymy - textmarker czy zakreślacz - mówi zawsze o specjalnym rodzaju flamastra, który zyskał niezwykłą popularność dzięki swoim właściwościom. Dedykowany jest do pomocy w wyróżnianiu, oznaczaniu i pośrednio w zapamiętywaniu najbardziej istotnych informacji, które trudno byłoby inaczej wyróżnić niż poprzez ich kolorowe przekreślenie. Przydaje się zarówno dzieciom w szkołach najczęściej jako artykuł plastyczny, jak również studentom przy nauce a także do codziennej pracy biurowej.  

JAK DZIAŁA TEXTMARKER?

Sekret zakreślaczy tkwi w wyjątkowym rodzaju tuszu, który może pisać prawie przezroczystym, a jednocześnie bardzo intensywnym kolorem, przez co nie zamazuje tekstu, rysunku czy znaków, na który został naniesiony. Tusz ten składa się tylko w ok. 5 procentach z pigmentu lub częściej z barwnika fluorescencyjnego, zaś większość stanowią rozpuszczalnik wodny i glikolowy. Najpopularniejsze na rynku zakreślacze neonowe zawierają tusz, którego cząsteczki chemiczne pochłaniają światło ultrafioletowego pobudza elektrony wewnątrz tych cząsteczek i uwalniają one dodatkową falę światła, dzięki temu ludzkie oko odbiera to jako zjawisko fluorescencji i mamy wrażenie że kolor po prostu świeci. 

KOLORY I RODZAJE TEXTMARKERÓW

Zakreślacz fluorescencyjny zwany inaczej neonowym to najpopularniejszy, ale nie jedyny rodzaj tego rodzaju flamastrów. W ostatnich latach trendy stały się również kolory mniej intensywne takie jak pastelowe, metaliczne, vintage a nawet z tuszem brokatowym. Warto zwrócić uwagę na to, że producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych odmian i kolorów. Jedną z wyróżniających cech zakreślaczy jest również kształt końcówki, który w większości jest ścięty pod kątem 45-ciu stopni, co ułatwia kreślenie szerokich, prostych linii, choć na rynku pojawiają się również inne rodzaje końcówek i takie flamastry określa się często mianem podkreślaczy

MARKI NAJLEPSZYCH ZAKREŚLACZY 

Zdecydowanym numerem jeden od wielu lat na rynku są zakreślacze Stabilo i to ten producent wyznacza główne trendy, jeśli chodzi o produkty w tej grupie. W portfolio tej marki prym wiodą zakreślacze Stabilo Boss i to począwszy od ich podstawowej wersji a na coraz to nowych formach, kształtach i kolorach kończąc. Inni producenci, którzy w swojej ofercie posiadaja konkurencyjne produkty to Staedtler, Faber-Castel, Maped, Uni oraz Donau. Jeśli nie przywiązujemy zbyt wielkiej wagi do marki a z równych względów zależy nam na cenie to można wybrać komplety budżetowe takich marek jak Taurus czy Office Products. 

ZAKREŚLACZE WYMAZYWALNE

Ciekawą formą w grupie textmarkerów są produkty marki Pilot, a wśród nich wymazywalne zakreślacze Frixion czyli seria znana z produkcji unikalnych długopisów. Możliwość wycierania zaznaczonego obszaru na tekście to dodatkowa funkcja, którą ceni sobie wiele osób. Zwykły ścieralny ołówek nie jest tym samym, co neonowy czy nawet pastelowy kolor ułatwiający zapamiętywanie, a używanie go w książkach i innych pierwodrukach pozwala na późniejsze wytarcie jaskrawych zakreśleń.

SZEROKI WYBÓR ZAKREŚLACZY 

Jeśli chodzi o kategorię zakreślaczy to w sklepie biurtop.pl znajdą Państwo szeroki wybór najpopularniejszych produktów i z pewnością wybiorą te stosowne do bieżących potrzeb. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Stabilo ale posiadamy w ofercie również najlepsze produkty z firm konkurencyjnych. w naszym sklepie zakupy artykułów biurowych można łączyć w jedno zamówienie, które zostanie wysłane w jednej paczce, a przy odpowiedniej kwocie zamówienia koszt dostawy nie będzie doliczony.