Pendrive ( 6 )

Aktywne filtry:

SZYBKIE PRZENOSZENIE DANYCH

Dane w formie cyfrowej stały się dziś standardem i wszyscy korzystamy z nich w takiej czy innej formie. Są dla nas na tyle cenne, że musimy się z nimi obchodzić właściwie, czyli przede wszystkim umiejętnie je zabezpieczać i archiwizować. Można to robić na różne sposoby, ale największą pewność mamy chyba wtedy, możemy je zapisać offline na odpowiednim urządzeniu i przechowywać samodzielnie. Najczęściej wykorzystywanym do tego przyrządem jest pendrive i to on od lat służy nam jako nieoceniona pomoc w przenoszeniu i archiwizowaniu wszelkiego rodzaju danych i plików.

DLACZEGO KORZYSTAMY Z PAMIĘCI USB?

Pamięci typu flashdrive zdobyły swoją popularność przede wszystkim dzięki standardowi Universal Serial Bus (w skrócie USB), gdyż jest to typ szybkiego połączenia typu Plug and Play. Podłączenie do tego typu portu nie wymaga dodatkowego oprogramowania ani sterowników, więc jest to niezwykle wygodne i proste w użytku. Pamięć flash jest poza tym urządzeniem na tyle małym i poręcznym, że mieści się w kieszeni, torebce czy nawet na smyczy wraz z kluczami. Te dwie cechy zdecydowały o tym, że pamięć USB stałą się najpopularniejszym urządzeniem do zapisu danych i zdobyła niesamowitą popularność na całym świecie.

STANDARDY ZŁĄCZA USB

USB stick może mieć kilka standardów zarówno jeśli chodzi o rodzaj złącza USB w pamięciach przenośnych jak i ich przepustowość. Aktualnie najpopularniejszym rodzajem wtyku pozostaje nadal klasyczny port USB, chociaż popularność zyskuje mniejsza wersja czyli USB-C. W ostatnim czasie modne stały się pendrive mini w wersji 2w1, czyli złączami USB klasycznym i USB-C. Taką pamięć można wykorzystywać praktycznie w każdym urządzeniu z miniaturowym wtykiem takim jak np. smartfon czy tablet i jest to bardzo elastyczne rozwiązanie. Wtyk USB może być również płaski bez metalowej zabudowy i taki również pasuje do portów USB. Kolejną cechą są standardy przesyłania danych w złączu dysku flash i aktualnie dominują dwie wersje czyli USB 2.0 oraz USB 3.0 i jego wyższa wersja 3.1. Mimo, że ten pierwszy staje się coraz mniej popularny na rzecz dużo szybszego 3.x, który w teorii pozwala na transfer z prędkością nawet do 433 Mbps to nie jest to w praktycznie możliwe ze względu na ograniczenia w budowie pamięci flashdrive.  

UNIKALNA OFERTA PAMIĘCI USB FLASH

Sklep biurtop.pl to nie tylko oferta markowych pamięci typu pendrive ale również opcja ich personalizowania. Oprócz tej kategorii, w której znajdują się pamięci USB flash warto również zajrzeć do kategorii z gadżetami reklamowymi i tam skorzystać z opcji grawerowania tychże produktów. Jest to opcja skierowana do klientów zamawiających większe ilości pamięci USB i zależy im na tym, by produkt mógł stać się np. firmowym upominkiem. Czy będzie to zamówienie pojedynczej sztuki czy zamówienie większej ilości z personalizacją to za każdym można to połączyć z zamówieniem innych artykułów biurowych w jednej paczce i przy niskim koszcie wysyłki