Konferencje i prezentacja

Artykuły do prezentacji i identyfikacja

Ta grupa produktów obejmuje artykuły pomocne w organizacji konferencji, szkoleń i wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych jak również produkty pomocne w identyfikacji i organizacji pracy biurowej. Możemy tu znaleźć zarówno tablice suchościeralne i akcesoria do tablic jak również wszelkiego rodzaju identyfikatory czy tablice informacyjne.

Właściwe produkty do prezentacji

Mimo, iż urządzenia elektroniczne coraz bardziej dominują na wydarzeniach takich jak szkolenia i konferencje, to wielu z narzędzi nie da się nimi zastąpić. Obok projektora czy tablicy interaktywnej niezbędnymi produktami będą zawsze tablice typu flipchart wraz ze wszystkimi akcesoriami do ich obsługi. Także uczestnicy tych spotkań powinni zostać zaopatrzeni artykuły do zapisywania najważniejszych informacji, nie mówiąc już o podstawowym cateringu, takim jak choćby kawa czy herbata.

Tablice magnetyczne i suchościeralne

Najpopularniejszymi tablicami wykorzystywanymi w trakcie konferencji są te, które łączą w sobie kilka funkcji. Jeśli wyposażymy salę konferencyjną w białą tablicę suchościeralną to powinna być to przynajmniej taka, która ma stalową powierzchnię, a najlepiej w taką, która jest jednocześnie tablicą magnetyczną. Wybór produktów jest szeroki i warto sprawdzać w ich opisach czy na pewno łączą w sobie obie funkcje. Flipcharty powinny umożliwiać wielokrotną ścieralność, a także pozwalać na przyczepianie innych elementów do powierzchni za pomocą magnesów do tablic.

Flipchart mobilny

Droższą opcją, ale za to wygodniejszą i pozwalającą na elastyczne wykorzystanie przestrzeni jest flipchart mobilnyTablica na kółkach pozwala na łatwe przemieszczanie zarówno między pomieszczeniami firmy a także obracanie jej w dowolną stronę w trakcie prezentacji czy konferencji. Dobrej jakości flipchart mobilny będący jednocześnie tablicą magnetyczną i tablicą suchościeralną jest optymalnym rozwiązaniem jeśli organizujemy regularnie wydarzenia takie jak konferencje, szkolenia czy prezentacje.

Niezbędne akcesoria do tablic

Mając już odpowiednią tablicę flipchart trzeba zwrócić uwagę na akcesoria, bez których sama tablica będzie praktycznie bezużyteczna. Podstawą są przybory do pisania takie jak specjalne markery do tablicy suchościeralnej oraz odpowiednia gąbka do tablic. Jest to szczególnie ważne by dobrać te przybory odpowiednio do powierzchni naszego flipchartu, która może być wykonana ze stali lub szkła. Do każdej z powierzchni dedykowane są markery i gąbki odpowiedniego typu, warto więc sprawdzać ich specyfikację przed zakupem. Dodatkowym, ale jakże niezbędnym akcesorium jest płyn do czyszczenia tablicy, bez którego utrzymanie powierzchni tablicy w dobrym stanie będzie praktycznie niemożliwe. W przypadku tablic magnetycznych ale również tablic suchościerlanych wykonanych ze stali, dodatkowym akcesorium, które pozwala na optymalne wykorzystanie ich powierzchni są magnesy do tablic. Pozwalają na mocowanie do nich różnego rodzaju mniejszych lub większych kartek papieru z istotnymi informacjami. 

Blok do flipchartu

Specjalne arkusze papieru dopasowane do wielkości tablicy to dodatkowa opcja, którą otrzymujemy jeśli korzystamy z odpowiedniego flipchartu wykorzystywanego w prezentacjach. Kartki bloku do flipchartu można montować na tablicy zarówno za pomocą specjalnego uchwytu, w które wyposażone mogą być tablice jak i za pomocą magnesów do tablic. Korzystanie z tych arkuszy wydłuża żywotność powierzchni tablicy suchościeralnej i pozwala na zachowanie ważnych informacji na papierze w celu ponownego ich wykorzystania w trakcie prezentacji.

Pozostałe artykuły i gadżety konferencyjne

Przydatną pomocą przy prowadzeniu prezentacji w trakcie konferencji są również wskaźniki laserowe i inne podobne akcesoria. Pomagają w uporządkowaniu przekazu informacji w trakcie przemówień kierując uwagę uczestników na właściwe fragmenty prezentacji. 

Tablice informacyjne różnego typu

W tej kategorii znalazły się również tablice suchościeralne innych typów, czyli te zawieszane na ścianę jak również biurkowe i dekoracyjne. Tablice te występują z różnymi rodzajami powierzchni, zarówno tradycyjnymi do pisania kredą, metalowymi jak i magnetycznymi oraz szklanymi. Mogą służyć zarówno jako zawieszane tablice szkolne i edukacyjne, a mniejsze z nich jako tablice informacyjne służące do przekazywania istotnych informacji. Odrębną grupą są tu tablice korkowe oraz akcesoria do nich takie jak choćby pinezki do tablic korkowych. To powszechnie używane rozwiązanie używane nie tylko w firmach i instytucjach, ale także w domach, gdyż łatwo pozwala na komunikację i segregowanie na nich różnych elementów.

Identyfikacja w firmie

Odrębną grupą powiązaną z artykułami konferencyjnymi są wszelkie artykuły związane z identyfikacją w firmie. Dotyczy to podstawowych identyfikatorów personalnych i akcesoriów do nich, które ułatwiają korzystanie z ich podstawowych funkcji. W tej kategorii możemy znaleźć zarówno proste identyfikatory na klips i agrafkę poprzez identyfikatory z taśmą oraz wygodne i funkcjonalne mechanizmy ściągające typu YoYo ułatwiające korzystanie z firmowych kart identyfikacyjnych. 

Ramki i tabliczki informacyjne

Oprócz identyfikatorów personalnych w tej grupie możemy również znaleźć akcesoria pomocne w identyfikacji przestrzennej w firmie. Mowa tu o informacyjnych ramkach samprzylepnych oraz tabliczkach na drzwi, w które wkłada się kartki z opisem. Te akcesoria pozwalają na elastyczne zarządzanie identyfikacją w przestrzeni firmy i pomagają w organizacji pracy w każdym biurze. 

Podsumowanie

Mimo, iż coraz to nowocześniejsze rozwiązania multimedialne pomagają przy organizacji wydarzeń takich jak konferencje i prezentacje to w trakcie tych wydarzeń niezbędne jest korzystanie praktycznie ze wszystkich opisanych w tym artykule produktów i akcesoriów. Dotyczy to również produktów do identyfikacji, które stanowią nieocenioną pomoc w uporządkowaniu komunikacji i przestrzeni, zarówno podczas spotkań biznesowych jak również w codziennym funkcjonowaniu biura.

Szeroką gamę artykułów konferencyjnych i prezentacyjnych znajdą Państwo w sklepie biurtop.pl w kategorii Konferencja i Prezentacja i będą to sprawdzone produkty. Asortyment obejmuje zarówno tańsze produkty dobrej jakości marek takich jak ARGO, OPUS, TAURUS czy Office Products jak również produkty marek premium takich jak NOBO czy Durable. ZAPRASZAMY!