Klipsy i pudła archiwizacyjne ( 38 )

Aktywne filtry:

AKCESORIA DO ARCHIWIZACJI 

Prowadzenie jakiegokolwiek archiwum wiąże się z gromadzeniem sporej liczby dokumentów i obowiązkiem przetrzymania ich przez wymagany prawem okres czasu. Taka sytuacja pojawia się w firmach, różnego rodzaju biurach i urzędach, ale również w domach istnieje czasem potrzeba przechowania większej ilości dokumentów. Z pomocą przychodzą nam wtedy pudła i kartony archiwizacyjne czy też klipsy archiwizacyjne i to one mogą nam pomóc w lepszym zarzadzaniu dużymi ilościami dokumentów. 

PUDŁA CZY KARTONY ARCHIWIZACYJNE?

Na rynku produktów biurowych pojęcie karton archiwizacyjny używane jest tożsamo z określeniem pudeł do archiwizacji i czasami trudno znaleźć różnice między nimi. Tymczasem pudło jest mniejszą jednostką niż karton gdyż większość producentów stosuje system oparty o dwa rozmiary, w której te mniejsze, czyli pudła są pakowane w większe kartony. Pudła archiwizacyjne są to zatem mniejsze jednostki a dokumenty wkładane są w nie bezpośrednio, a odpowiednia ilość pudeł jest w stanie zapełnić karton archiwizacyjny, który może być też określany jako pudło zbiorcze. Standardowo u większości producentów kilka pudeł mieści się do kartonu, którego krótszy bok jest takiej samej długości jak wysokość pudła. Fajnie, by takie rozróżnienie upowszechniło się na rynku, jednak nie zanosi się na to i każdy kto potrzebuje korzystać z tego typu produktów powinien zwracać uwagę z jakich zestawów pudeł i kartonów korzysta. 

A CO Z SEGREGATORAMI?

Karton archiwizacyjny może być również wykorzystany jako kontener magazynujący dla segregatorów ale to nie oznacza, że na rynku nie ma produktów do tego dedykowanych. Pudło archiwizacyjne na segregatory jest specjalnie przeznaczone do tego, by mieścić w nich segregatory A4 o różnego rodzaju szerokościach, jednak bardzo często ich rozmiar pokrywa się z wymiarami pojedynczych pudeł archiwizacyjnych A4. Przed każdym zakupem tych produktów warto jednak czytać opisy i sprawdzać dokładnie ich gabaryty, by pasowały do naszych potrzeb.

POZOSTAŁE AKCESORIA DO ARCHIWIZACJI

Przy gromadzeniu i przechowywaniu dużych ilości dokumentów bardzo pomocne mogą być klipsy archiwizacyjne i w praktyce umożliwiają one ponowne wykorzystanie segregatorów. Ich stosowanie pozwala w prosty sposób na łączenie większe pliki przedziurkowanych kartek papieru i mocowanie w trwały sposób. To akcesorium, określane również jako wąsy archiwizacyjne może być wykonane zarówno z tworzywa sztucznego jak i z metalu, ale często zastępowane jest również mocnym sznurkiem, którym zwyczajnie wiąże się dokumenty.

NAJELPSZE MARKI PUDEŁ I KARTONÓW DO ARCHIWIZACJI

Brązowe Bankers Box marki Fellowes to prawdziwa gwiazda wśród akcesoriów do archiwizacji. Ich popularność jest systematycznie pielęgnowana przez specjalistów od wizerunku tej marki i to już od kilkudziesięciu lat. Pojawiają się setkach filmów i seriali jako rekwizyty codziennego użytku, przez co są masowo kojarzone na całym świecie. Bardziej znane produkcje filmowe, w których wykorzystany był Fellowes product placement to "Mroczny Rycerz", "Interstellar", "Gra" czy wiele, wiele innych. Jeśli szukamy kompletnych systemów pudeł i kartonów, to bardzo dobra marką jest Esselte czy też firma Donau. Te wszystkie produkty są oczywiście dostępne na stronach sklepu biurtop.pl w kategorii archiwizacja.