Bibuły ( 12 )

Aktywne filtry:

BIBUŁA WE WSZYSTKICH KOLORACH

Na pewnym etapie nauki w szkole podstawowej wyprawka szkolna naszego dziecka obowiązkowo powinna zawierać takie akcesorium plastyczne jak bibuła. Te kawałki kolorowego i pomarszczonego papieru służą przede wszystkim do tworzenia i przyozdabiania prac plastycznych. Ma to na celu rozwijanie wśród dzieci poczucia estetyki, ale również naukę praktycznych zdolności, czyli jak wykonywać prace, w których użyte są nożyczki i klej do papieru. Wykonanie prac z użyciem bibuły wymaga zatem posiadania dodatkowych narzędzi, bez których zabawa z bibułą jest mało atrakcyjna.

JAKA BIBUŁA NA PLASTYKĘ?

W doborze właściwej bibuły do prac plastycznych w szkole należy zwracać uwagę przede wszystkim na to, czy ma ona odpowiednia grubość i strukturę. Bibuła marszczona jest najczęściej używana przez dzieci w szkołach i ma ona charakterystyczne, nieregularne zagłębienia i rowki na całej powierzchni. Mimo, iż ma niską gramaturę, bo standardowo jest to od 30-tu do 50-ciu g/m2, to bibuła jest bardzo elastyczna i da się ją lekko rozciągać, a to pozwala na uzyskanie różnych efektów w trakcie wykonywania prac plastycznych. Bibuła karbowana może też mieć różne struktury powierzchni, bardziej bądź mniej regularne i to już zależy od producenta, ale większość z nich oferuje ten produkt w szerokiej gamie kolorystycznej. 

 BIBUŁA W ROLCE - CZY TYLKO?

Najbardziej popularna bibuła w rolkach jako produkt szkolny ma oczywistą wadę, gdyż jest dość sporych gabarytów i nie mieści się w całości w plecaku szkolnym. Noszenie jej do szkoły bywa często kłopotliwe, dzieci potrafią ją pognieść, zniszczyć lub zgubić nie mówiąc już o tym, że podobny los spotyka prace wykonane z tego materiału. Dobrym pomysłem jest zakup bibuły w mniejszych rolkach, czyli o długości do 20-tu cm lub też arkuszy składanych w kostkę, co choć w części sprawi, że nasze dzieci unikną kłopotów z noszeniem tego artykułu do szkoły.

CZY KREPINA TO BIBUŁA? 

Bibuła marszczona jest potrzebna przeważnie wtedy, kiedy kompletujemy coś takiego jak wyprawka szkolna, ale warto mieć na uwadze, że to nie jedyny rodzaj bibuły używany w ozdabianiu i plastyce. Krepina to bardzo podobny produkt, jednak mało kto o nim słyszał, jeśli nie dekorował nim czegokolwiek. Jest to marszczony papier ozdobny, grubszy niż tradycyjna bibuła i używany jest głównie w profesjonalnym ozdabianiu. Krepina to kolorowy papier, który łatwo się formuje i dzięki sztywności jest w stanie zachować utworzone kształty na dłużej. Kolejny rodzaj z tej rodziny produkt to bibuła gładka i jak sama nazwa wskazuje jest to po prostu cienki kolorowy papier tylko bez charakterystycznej faktury i zagnieceń. Jest rzadko wykorzystywany przez dzieci na zajęciach plastycznych, gdyż najczęściej zastępują go klasyczne wycinanki i mało która wyprawka szkolna uwzględnia ten produkt na liście. 

BIBUŁY Z SZYBKĄ DOSTAWĄ

Sklep internetowy biurtop.pl posiada w ofercie wszystkie opisane powyżej rodzaje bibuły w najpopularniejszych kolorach, a także wszystkie artykuły szkolne, które pozwolą na złożenie kompletnego zestawu, jakim jest wyprawka szkolna. Bibuła jest produktem lekkim, ale dość delikatnym i wymaga właściwego zapakowania w przypadku wysyłki. Nasz zespól dokłada wszelkich starań, by wszystkie produkty z jednego zamówienia mogły być wysłane w jednej paczce, bez generowania zbędnych kosztów. W przypadku zamówienia wielu przedmiotów rzadko zdarza się, by nie przekroczyć progu wysyłki, który pozwala na skorzystanie z darmowej dostawy.