Pióra i długopisy kulkowe ( 62 )

Aktywne filtry:

PIÓRO CZY DŁUGOPIS KULKOWY?

Pióro kulkowe to określenie, które dotyczy w praktyce wielu rodzajów przyborów piśmienniczych, mimo że może kojarzyć się wyłącznie z ekskluzywnymi artykułami do pisania. Dzieje się tak, bo mechanizm stosowany jest w masowo produkowanych długopisach i działa na tej samej zasadzie co w piórach do pisania z wyższej półki. Jeśli nie potrzebujemy prestiżu, a zależy nam na lepszej jakości pisma niż ta, którą oferują standardowe długopisy, to warto wtedy rozważyć zakup piór kulkowych i dołożyć na to kilka złotych do budżetu przeznaczonego na akcesoria biurowe.

MECHANIZM W PIÓRACH KULKOWYCH

Mechanizm pióra kulkowego działa na takich samych zasadach jak ten stosowany w standardowych długopisach, których używamy na co dzień różnica tkwi przede wszystkim w tym, że pióra napełniane są atramentem, którego bazą jest woda a długopis tuszem na bazie oleju. Widać to gołym okiem jak tylko porównamy ich pismo, bo atrament wydaje się bardziej wyrazisty i precyzyjny, w przeciwieństwie do długopisu, który kreśli szerokie i nie zawsze tak samo wyglądające linie. Atrament jest rzadszy, szybciej wsiąka w papier i wydaje się bardziej dokładny, gdyż w tych wkładach stosuje się kulki o węższej średnicy, przeważnie od 0,5 do 0,7 mm. Powoduje to, że atrament aplikowany jest w mniejszych ilościach, przez co szybko wysycha i nie rozmazuje się. 

 NIE KORZYSTAM Z PIÓR BO SĄ DROGIE

Nie musimy wydawać nie wiadomo jak dużych pieniędzy tylko na to by móc mieć bardzo dobrą jakość pisma, bo pióro kulkowe nie musi być przyrządem drogim. Ceny nie są dużo wyższe niż wartość średniej klasy długopisu, a najtańsze produkty uznanych producentów można zapłacić nie więcej jak 6 zł. Poza tym do wielu z tych modeli dostępne są wymienne wkłady przez korzystanie z nich staje się jeszcze bardziej ekonomiczne. Poza tym na rynku dostępne są wersje nie tylko w kolorach podstawowych takich jak pióro niebieskie czy czarne, ale również w szerszej gamie kolorów.

JAKIE PIÓRA KULKOWE WYBRAĆ?

Tak jak w przypadku wielu innych produktów tak i tutaj warto kierować się sprawdzonymi rozwiązaniami uznanych producentów i wybierać ich marki. Mamy wtedy gwarancję standardu pisania oraz bezproblemowy dostęp do wymiennych wkładów, które w przypadku piór kulkowych zużywają się nieco szybciej niż w zwykłych długopisach. Świetnym wyborem będzie na pewno pióro Pentel lub pióro kulkowe Uni i właśnie te marki oferują bardzo szeroki asortyment. U tego drugiego producenta warto zwrócić uwagę na serię Jetstream docenianą przez wielu użytkowników. Polecamy również pióra Pilot lub pióra Schneider i również w tym wypadku możemy wybierać spośród kilku serii i modeli. 

WYBIERAM PIÓRA ZAMIAST DŁUGOPISÓW

Jeśli już zdecydujemy się na dobre pióro kulkowe to możemy być pewni, że otrzymamy lepszą jakość pisania niż w przypadku standardowych długopisów. Polecamy ofertę sklepu biurtop.pl i tu znajdą Państwo zarówno najbardziej popularne modele tych produktów jak również wymienne wkłady do nich. Można je zamówić wraz innymi artykułami biurowymi w jednej paczce a my przy odpowiedniej kwocie za zamówienie opłacimy również koszty wysyłki.