Markery z farbą ( 81 )

Aktywne filtry:

MAZAKI Z PŁYNNĄ FARBĄ

Wśród wielu różnorodnych rodzajów mazaków i pisaków sporą popularność zyskały markery olejowe oraz markery z farbą i warto napisać o nich parę słów. To przede wszystkim wygoda stosowania i możliwość dobierania szerokości i grubości końcówek w zależności od potrzeby. Farba w markerach odciąża nas z konieczności kupowania całego pojemniczka z farbą oraz pędzelka, którym trzeba tą farbę nanosić. To swoiste i tak modne w ostatnich latach All-in-One, z którego korzystamy najczęściej w razie jednorazowej potrzeby, choć sporo osób tworzących prace plastyczne również przekonało się do stosowania markera olejowego na co dzień.

MARKER OLEJOWY - JAK DZIAŁA?

Marker olejny to ten rodzaj pisaka, który daje nam możliwość wygodnego i bezpiecznego korzystania z farby olejnej. Wykonany jest on najczęściej z metalu lub aluminium, gdyż taka obudowa zapewnia odpowiednie przechowywanie płynów, które w trakcie użycia mieszają się tworząc farbę olejną. Pozwala na to specjalny mechanizm, który uruchamia się w trakcie pisania, kiedy przyciskamy gąbczastą końcówkę do powierzchni. Markery olejowe mogą pisać po różnych powierzchniach i bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych, a ich pismo również jest bardzo trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. 

DO CZEGO PRZYDAJE SIĘ MARKER OLEJNY?

Pisak olejny stosowany jest w bardzo różnych sytuacjach, i to zarówno do szybkiego i trwałego oznaczania różnych przedmiotów i towarów, jak również do prac plastycznych takich jak np. poprawki na obrazach malarskich. Przydają się również do renowacji ubytków we wszelkiego rodzaju dekoracjach, takich jak np. napisy na nagrobkach i tu markery olejowe stały się podstawowym narzędziem do ich odnawiania i w tym wypadku najpopularniejszymi kolorami są srebrny i złoty. Najczęściej kupowanym i chyba najbardziej uniwersalnym jest natomiast marker olejowy biały i ten kolor wydaje się być najbardziej uniwersalny, jeśli chodzi o możliwe używanie go w różnych sytuacjach. Zmycie tego rodzaju farby jest natomiast możliwe przy pomocy każdego rozpuszczalnika. który zmywa substancje takie jak farba olejna i inne podobne substancje.  

INNE MARKERY Z FARBĄ

Farba w markerze to nie tylko marker olejowy, ale również inne rodzaje farb, którymi napełniane są pisaki. Najbardziej powszechne są markery z farbą plakatową, a wśród tego typu produktów markery Posca od Uni są zdecydowanym numerem jeden. Uni Posca to przede wszystkim gwarancja stabilnej i wysokiej jakości oraz stałej dostępności na rynku. To bardzo szeroka paleta kolorów, co ma znaczenie szczególnie przy wykorzystywaniu ich przez plastyków i artystów, choć coraz częściej kupowane są one jako uzupełnienie wyprawki szkolnej dzieci. Dzieje się tak, bo są przede wszystkim łatwiejsze w użyciu i przy rysowaniu nim o wiele łatwiej utrzymać jest czystość w porównaniu do tradycyjnych farb plakatowych. Na rynku są również dostępne markery z takimi farbami jak akwarele czy kreda, a te określane są jako markery z płynną kredą i mają głównie zastosowanie przy pisaniu po szkle tablicach suchościeralnych i kredowych. 

 GDZIE KUPIĆ MARKERY?

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie i współpracę z dostawcami produktów najlepszych marek, w sklepie internetowym biurtop.pl oferujemy Państwu szeroki wybór opisywanych tu produktów takich jak marker olejowy i marker z farbą. Znajdą tu Państwo kolorowe markery Uni PX z różnymi końcówkami a także flamastry Posca również w bardzo szerokiej gamie barw i z różnymi grubościami końcówek. Inne marki z naszej oferty to TOMA, RYSTOR oraz GRAND i tu na pewno znajdą Państwo produkty budżetowe bardzo dobrej jakości. Wszystko to można u nas kupić korzystając z opcji zamówienia różnych artykułów biurowych w jednej paczce i przy odpowiedniej kwocie za zakupy również z opcją darmowej odstawy.