Środki czyszczące ( 26 )

Aktywne filtry:

ŚRODKI CZYSTOŚCI DO ZADAŃ SPECJALNYCH

Każdy z nas na co dzień korzysta z wielu różnych urządzeń elektronicznych, takich jak smartfon, komputer czy telewizor. Często są to przedmioty o stosunkowo dużej wartości, więc staramy się utrzymać je w odpowiednim stanie i dbać o ich wygląd. Wymagają one zatem odpowiedniego czyszczenia, czemu służą dedykowane środki czystości i akcesoria czyszczące, w które warto się wyposażyć. Nie jest to duża inwestycja, a regularne czyszczenie naszych urządzeń przy ich pomocy pozwala na nie tylko utrzymanie ładnego wyglądu, ale również utrzymanie wartości sprzętów na zadowalającym nas poziomie.   

NAJPROSTSZE JEST WYDMUCHIWANIE

Sprężone powietrze w sprayu to wynalazek, który powstał z myślą o czyszczeniu powierzchni narażonych na bezpośrednie działanie środków czystości i takie, do których dostęp jest utrudniony. Sprężone powietrze działa jak miniaturowa sprężarka usuwając kurz i zabrudzenia bezdotykowo, co jest możliwe dzięki sile z jaką jest ono wydmuchiwane. Dzieje się tak, gdyż ciśnienie substancji w pojemniku jest znacznie wyższe niż to atmosferyczne i dzięki temu możemy wydmuchiwać je z dużą siłą. Substancje te to przeważnie gazy, takie jak propan, butan czy izobutan i to one w połączeniu z aerozolem są w stanie działać w opisany  wcześniej sposób. Sprężone powietrze pozwala na czyszczenie niemal każdej powierzchni, szczególnie tych trudnodostępnych jak np. wnętrze komputera i wielu innych podobnych urządzeń.   

WŁAŚCIWE CZYSZCZENIE EKRANÓW

Dziś każde urządzenie medialne wyposażone jest w ekran, a jego powierzchnia wymaga również właściwej pielęgnacji. Czy będzie to matryca monitora komputerowego, telewizora czy też smartfona to w każdym przypadku warto o nią właściwie dbać, gdyż zabrudzony ekran potrafi przeszkadzać zarówno w pracy jak i w domu. O ile technologia Gorilla Glass stosowana w smartfonach pozwala na czyszczenie szklanej powierzchni niemal każdym standardowym środkiem czystości, to telewizory czy monitory rzadko są wyposażone w podobne zabezpieczenia swoich matryc. Ich pielęgnacja jest o wiele łatwiejsza i bezpieczniejsza, gdy użyjemy dedykowanych do tego produktów. O ile płyn do czyszczenia ekranów wymaga, by nanoszony był odpowiednio miękkim materiałem to chusteczki do ekranów są rozwiązaniem wygodniejszym i możemy ich użyć od razu. Dobre produkty tego typu, takie jak np. chusteczki Zeiss potrafią wyczyścić delikatne powierzchnie matryc wykonanych w różnych technologiach. Przy zakupie płynu do monitorów czy chusteczek warto czytać również opisy, gdyż te produkty mogą być dedykowane do różnych typów matryc jak np. TFT/LCD ale i do LED/OLED czy VA.  

INNE PREPARATY CZYSZCZĄCE

Na rynku istnieje wiele środków czyszczących dedykowanych do czyszczenia powierzchni z tworzyw sztucznych, także tych dedykowanych do pielęgnacji urządzeń elektronicznych. Czyszczenie nimi obudowy komputera czy telewizora jest łatwiejsze, choć wiele osób korzysta ze standardowych środków czystości. Występują jednak sytuacje, w których te powierzchnie wymagają silniejszej interwencji, bo plamy są tłuste lub chcemy z obudowy usunąć zniszczone i niepotrzebne naklejki czy etykiety. W tego typu sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest płyn do usuwania naklejek i warto go posiadać, gdyż jest to preparat przeznaczony specjalnie do usuwania tak problematycznych zabrudzeń. Kolejną opcją uzupełniająca mogą być wszelkie preparaty nabłyszczające, co może mieć znaczenie przy niektórych powierzchniach urządzeń elektronicznych.

WIELE PRODUKTÓW W JEDNYM MIEJSCU

Oferta sklepu biurtop.pl obejmuje również środki czystości i akcesoria dedykowane do pielęgnacji urządzeń elektronicznych, wśród których znajdą Państwo sprawdzone i skuteczne produkty markowych producentów. Przeznaczone zarówno do użytku w firmach i instytucjach a także w gospodarstwach domowych mogą być również zamawiane wraz z szerokim asortymentem wielu innych artykułów. Opcja dostawy całych zakupów  w jednej paczce na tyle wygodna, że przy zakupie wielu produktów na określoną kwotę klienci mają możliwość darmowej dostawy zamówienia. ZAPRASZAMY!