Nożyczki ( 27 )

Aktywne filtry:

NOŻYCZKI ZAWSZE POD RĘKĄ

Myśląc o nożyczkach rzadko zdajemy sobie sprawę, że to narzędzie towarzyszy nam w życiu od najmłodszych lat. Już w szkole uczymy się jak prawidłowo z nich korzystać, a w późniejszym życiu trudno jest wyobrazić sobie sytuację, że nie mamy ich gdzieś pod ręką. Nożyczki powinny być na każdym stanowisku pracy w biurze, sekretariacie, urzędzie, jak również w magazynie czy na hali produkcyjnej, warsztacie i wielu innych miejscach, nie wspominając już o tym, że niezbędne są również w domu. Narzędzie złożone z dwóch ostrzy połączonych mechanicznie i zakończonych uchwytami na palce stało się tak powszechne, że nie wyobrażamy sobie bez niego życia.

NOŻYCZKI NIE TYLKO BIUROWE

Nożyczki biurowe to ten rodzaj narzędzia, który jest najbardziej popularny w codziennym użytkowaniu. istnieje wiele rodzajów nożyc i nożyczek to ale te z kategorii biurowe dominują w większości miejsc, gdyż są w stanie spełniać bez problemu swoje podstawowe funkcje. Oczywiście nożyce biurowe to nie to samo co te ogrodowe czy te do strzyżenia żywopłotu, i tych urządzeń nie warto zastępować. Niemniej jednak solidne nożyczki do papieru mogą wystarczyć w większości codziennych czynności, gdzie potrzebne jest szybkie przecięcie różnych materiałów. 

JAK DOBIERAĆ NOŻYCZKI?

Jeśli używamy nożyczek uniwersalnie i nie chcemy tracić zbyt wiele czasu na szukanie jakiegoś specjalistycznego typu sprzętu to powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na ich jakość. Ich ramiona powinny być wykonane ze stali nierdzewnej a uchwyty na palce muszą być solidnie osadzone. Nożyczki powinny łatwo dopasowywać się do ręki i być wygodne nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Na rynku można znaleźć niezliczoną liczbę modeli, ale wybierać należy te sprawdzone, tym bardziej, że ich ostrza można regenerować. Ostrzenie jest stosunkowo prostym zabiegiem i w przypadku sprzętu lepszego jakościowo jest po prostu oszczędne.

SPRAWDZONE MARKI I MODELE

Wśród nożyczek biurowych od lat królują pewne modele, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami i są najczęściej kupowane ze względu na ich jakość i wszechstronność. Jednym z najpopularniejszych modeli są nożyczki tetis oznaczone symbolem GN280-YB i większe o symbolu GN280-YC. Sprawdzonym i wszechstronnym modelem jest marka Leitz i ich seria nożyczek WOW, które posiadają różnokolorowe uchwyty na palce. Nie da się tu pominąć marki Scotch z ich modelami uniwersalnymi i serią Precision oraz marki MAPED, w której asortymencie znajdziemy superwygodne nożyce z uchwytami typu żel. Te wszystkie produkty można znaleźć na stronach sklepu biurtop.pl i zamówić wraz z innymi akcesoriami biurowymi korztsając z darmowej dostawy przy zakupach za minimum 200 zł.