Kalkulatory ( 63 )

Aktywne filtry:

KALKULATORY - CZY JESZCZE SĄ POTRZEBNE?

Żyjemy w czasach, w których elektronika i rozwiązania cyfrowe ułatwiają nam możliwie każdą część życia. Nowoczesne smartfony łączą w sobie tak wiele funkcji różnych urządzeń elektronicznych, że również kalkulator znalazł się na liście przedmiotów, które może być zastąpione przez cyfrową aplikację na ekranie telefonu. Czy zawsze się to udaje? Gdyby tak było pewnie nie trafiliby Państwo do tej kategorii w naszym sklepie, bo na kalkulatory nie byłoby zapotrzebowania, a przecież tak nie jest. Poręczny przyrząd do szybkiego liczenia i rachunków jest nadal powszechnie używany i trudno sobie wyobrazić czym go zastąpić w wielu różnych sytuacjach, szczególnie gdy jest najbardziej potrzebny. 

DLACZEGO NIE UŻYJESZ SMARTFONA?

Szybkie liczenie najczęściej jest bardzo potrzebne w szkołach i na studiach, a w większości tych sytuacji używanie smartfonu jest niedopuszczalne i to przede wszystkim na jego wszechstronne funkcje i dostęp do internetu. W przeciwieństwie do niego np. odpowiedni kalkulator na maturę czy na inny egzamin jest dopuszczalny i może służyć jako narzędzie pomocnicze. Jego parametry określone zostały przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i posiadać on może tylko funkcje dodawania i odejmowania, mnożenia i dzielenia oraz wyciągania pierwiastka i liczenia procentów. Może tez mieć funkcje pamięci ale wszelkie dodatkowe funkcje dostępne w nieco bardziej zaawansowanych urządzeniach czy też kalkulatorach naukowych są niedopuszczalne. Kolejną sprawa jest to, że korzystanie z kalkulatora w smartfonie może być bardziej czasochłonne i wymagać większej uwagi niż korzystanie z tradycyjnego przyrządu tego typu. 

JAKIE KALKLULATORY I DO CZEGO?

Urządzenia do obliczeń mogą mieć różne formy i funkcje, wiec warto je dobierać stosownie do potrzeb. Podstawowy kalkulator biurowy może służyć zarówno w pracy jak i spełniać wymagania kalkulatora, który może być używany w szkołach i na egzaminach. Dodatkowo może on być różnych rozmiarów - od kieszonkowego i poręcznego do tych z dużym wyświetlaczem i przyciskami, które są częściej preferowane przez klientów ze względu na łatwość i wygodę w użytkowaniu. Bardziej zaawansowane kalkulatory naukowe zwane też kalkulatorami inżynierskimi to narzędzia dające możliwość szybkiego korzystania z większości formuł i wzorów matematycznych. Zaawansowaną formą urządzenia do szybkiego liczenia jest kalkulator z drukarką i jest to przyrząd stosowany głównie tam, gdzie w codziennych rozliczeniach pomocne są wydruki obliczeń.

NAJLEPSZE MARKI KALKULATORÓW

Sklep internetowy biurtop.pl oferuje jedynie uznane i sprawdzone kalkulatory dostarczane przez dystrybutorów najpopularniejszych marek na rynku. Uznane produkty to kalkulatory Casio oraz kalkulatory Citizen i są to dwie marki dominujące od lat zarówno co do oferowanego asortymentu jak i jakości. Ofertę uzupełniają kalkulatory Vector i jest to polska marka, która od lat dostarcza kalkulatory bardzo dobrej jakości w niskich cenach. ciekawymi wartymi uwagi propozycjami są kalkulatory TOOR, które oferują innowacyjne rozwiązania szczególnie jeśli chodzi o wielofunkcyjność, a także kolejna sprawdzona marka, czyli kalkulatory Donau. Każdy, kto poszukuje dobrych kalkulatorów może je u na s zakupić i połączyć z zakupem większej ilości artykułów biurowych, które możemy wysłać w jednej paczce.