Listwy zasilające, przedłużacze, kable ( 3 )

Aktywne filtry:

LISTWA DO KOMPUTERA - ZRÓDŁO ZASILANIA

Komputery PC, zarówno te używane w firmach jak i w domach wymagają stosowania różnego rodzaju zabezpieczeń. O ile przy korzystaniu z internetu są to wszelkiego rodzaju programy antywirusowe, to istnieje również szereg niezbędnych akcesoriów, które gwarantują bezpieczną pracę komputerów. Należy do nich z pewnością listwa komputerowa i warto ją posiadać, jeśli chcemy by nasz PC był zasilany stabilnie. 

PO CO KOMPUTEROM PRZEDŁUŻACZE ANTYPRZEPIĘCIOWE?

Każdy komputer PC to urządzenie składające się z kilku podzespołów, a każdy z nich potrzebuje stałego napięcia i to często o różnych wartościach. Za właściwe rozdzielanie napięcia w komputerze odpowiada zasilacz, który jest bezpośrednio podłączony do sieci elektrycznej. Można się od razu domyśleć, że jest to dość wrażliwy organizm i podłączanie go bezpośrednio do sieci naraża komputer na bezpośredni wpływ wszelkich wahań napięcia w gniazdkach. Listwy antyprzepięciowe to najprostsze i najtańsze rozwiązania, które jest w stanie ochronić komputer przed małymi wahaniami energii i gwarantuje bezpieczny dopływ prądu. 

JAK DZIAŁA LISTWA ZASILAJĄCA DO KOMPUTERA?

Listwa do komputera to najczęściej przedłużacz i jednocześnie rozgałęziacz wyposażony w dodatkowy bezpiecznik, który ma określoną wytrzymałość na natężenie prądu. Przepali się on zawsze wtedy, gdy natężenie prądu będzie zbyt wysokie i jest to podstawowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem komputerów. Droższe produkty z tej grupy mają oczywiście lepsze i bardziej zaawansowane zabezpieczenia, ale sami musimy ocenić, czy nasz sprzęt elektroniczny podłączany do listwy wymaga inwestycji w lepsze przedłużacze antyprzepięciowe

LISTWY ANTYPRZEPIĘCIOWE - INNE ZALETY

Przedłużacz do komputera to rozwiązanie, które można wykorzystać do podłączania wielu innych urządzeń elektrycznych i elektronicznych takich jak np. telewizor czy sprzęt hi-fi. Oprócz tego, że listwy zabezpieczają przed przepięciami to dodatkowo pełnią rolę rozgałęziacza. Jeśli jednak chcemy do niej podłączyć komputer, to do pozostałych gniazdek lepiej jest podłączać urządzenia z mniejszym lub zbliżonym zapotrzebowaniem na pobór prądu. Listwa do komputera pozwala również na podłączenie i ustawienie naszych komputerów w miejscach dla nas wygodnych, do których można swobodnie doprowadzić przedłużacze antyprzepięciowe. W naszej ofercie znajda Państwo listwy z różną długością kabla, odpowiednią do indywidualnych potrzeb. Dodatkową zaleta tych produktów jest oddzielny włącznik, którym w każdej chwili możemy wyłączyć pobór prądu.

LISTWA DO KOMPUTERA I INNE AKCESORIA KOMPUTEROWE

Jeśli chcemy, by nasz z komputer pracował stabilnie to listwa komputerowa wydaje się być podstawowym rozwiązaniem, które daje nam gwarancję stabilnego zasilania. W sklepie internetowym biurtop.pl kupisz również inne, niezbędne do optymalnej pracy komputera akcesoria komputerowe i zamówisz je w jednym zamówieniu. większość z tych artykułów to produkty wybrane tak, by optymalnie spełniały swoje funkcje, a jednocześnie nie obciążały nadmiernie budżetu firmy czy gospodarstwa domowego.