Taśmy pakowe ( 13 )

Aktywne filtry:

TAŚMA PAKUJE NAJSZYBCIEJ

Sprzedaż wysyłkowa realizowana przez internet stała się tak popularna w ostatnich latach, że popyt na akcesoria do pakowania przesyłek mocno się zwiększył. Sprawiło to, że wśród różnego rodzaju taśm klejących zdecydowanie zaczęła królować taśma pakowa i to ona jest aktualnie najbardziej powszechnym produktem w tej grupie. Dziś w każdym miejscu, gdzie są pakowane nasze internetowe zakupy taśmy do pakowania są podstawowym akcesorium, które posiadają nawet firmy szczyczące się tym, że pakują bez użycia taśm. Są one jednak tak uniwersalne, że mogą się przydać w każdej sytuacji a ich zapas powinien znajdować się każdym magazynie wysyłkowym.

NAJLEPSZE TAŚMY DO PAKOWANIA 

Pakowanie paczek powinno być procesem szybkim a jednocześnie wykonywanym tak, by paczki były solidnie zabezpieczone. W związku z tym używanie słabej jakości taśm pakowych, takich, które nie trzymają się powierzchni kartonów lub innych materiałów do pakowania mogą opóźnić proces realizacji zamówień i nie zabezpieczać wystarczająco paczek. Liczmy się z tym, że szerokie taśmy akrylowe nie będą w stanie dobrze trzymać się tekturowych powierzchni. Te taśmy sprawdzają się przy pakowaniu w folię, jednak do zaklejania kartonów zalecana jest taśma kauczukowa. Klej kauczukowy syntetyczny jest mocniejszy i w przeciwieństwie do akrylu bardzo dobrze przylega do gładkich powierzchni kartonowych. Najmocniejszym rozwiązaniem są taśmy z naturalnym klejem kauczukowym, są jednak najdroższe i stosuje się je przeważnie tam, gdzie łączenie krawędzi kartonu musi wytrzymać duże obciążenia. Coraz bardziej popularną i ekologiczną formą są papierowe taśmy klejące, które są pro ekologiczne a firmy używające ich mogą być przez to lepiej postrzegane przez klientów.

JAKI KOLOR TAŚMY PAKOWEJ?

Aktualnie na rynku najpopularniejszą taśma używaną do pakowania jest taśma brązowa i nie tylko ze względu na to, że kolorem pasuje do kartonów wysyłkowych. Jest najbardziej uniwersalna i produkowana w największych ilościach przez co może być tańsza od innych wersji kolorystycznych. Jeśli zależy nam na unikaniu brązowego koloru na opakowaniach możemy używać taśmy transparentnej czyli przezroczystej i jest to druga z najbardziej popularnych na rynku taśm do pakowania. Oczywiście dostępne są również wersje w najpopularniejszych kolorach a specjalną formą, która pełni funkcję reklamową i wizerunkową są taśmy z nadrukiem. Są najczęściej stosowane właśnie na taśmach kolorowych i są ważnym ogniwem w systemie identyfikacyjnym firmy.  

STANDARDOWE TAŚMY DO PAKOWANIA

W przypadku taśm samoprzylepnych przeznaczonych do pakowania paczek obowiązuje w zasadzie jedna, bardzo zbliżona szerokość czyli +/- 48 mm. Jeśli chodzi o długości rolek to należy zwracać uwagę na opisy, gdyż te parametry mogą być podawane bardzo różnie. W większości przypadków długość jako drugi parametr podawana jest w jardach. Oznacza to że taśma pakowa o wymiarach 48/66 będzie miała długość niecałych 50 metrów gdyż odpowiada to długości 66 jardów. Jeśli chcemy precyzyjnie obliczać nasze zapotrzebowanie należy upewniać się jaką faktycznie długość rolki kupujemy. 

ZAPAS TAŚMY PAKOWEJ

Jeśli prowadzimy sprzedaż wysyłkową taśma pakowa jest tym akcesorium, którego zapas powinien być zawsze na stanie. Jako kupujący też powinniśmy mieć w domu jedną rolkę, choćby po to by móc prawidłowo zapakować zwracany towar, który był zakupiony przez internet.  W ramach szerokiego asortymentu artykułów biurowych sklep biurtop.pl oferuje sprawdzone taśmy pakowe takich marek jak SCOTCH EUROTAPE czy Office Products. Kupując różne artykuły biurowe za pośrednictwem naszego sklepu warto również pomyśleć o tak niezbędnym dzisiaj produkcie jak szeroka taśma do pakowania i skorzystać z darmowej wysyłki przy dostępnej zakupach za odpowiednią kwotę.