Niezbędnik każdego ucznia, czyli… przybory kreślarskie!
Autor      07/01/2022 11:43:33     Blog    Komentarze 0
Niezbędnik każdego ucznia, czyli…   przybory kreślarskie!

  Wyprawka szkolna i zakup wszystkich przedmiotów potrzebnych do nauki w szkole spędza co roku sen z powiek nie jednego rodzica. Listy z potrzebnymi artykułami szkolnymi i wyposażeniem tornistra co roku się zmieniają a potrzeby rosną wraz z kolejnymi etapami edukacji dziecka. Przybory kreślarskie to ta grupa artykułów szkolnych, która z pewnością wymaga ciągłego ulepszania a linijki czy ołówki używane przez ucznia 3-ciej klasy szkoły podstawowej nie przydadzą się zbytnio uczniowi technikum.

Linijki i ołówki na starcie podstawówki.

   Dzieci rozpoczynające naukę w pierwszej klasie nie potrzebują całego arsenału przyrządów kreślarskich. Wyjątek stanowią ołówki, a wśród nich specjalny ołówek do nauki pisania. Jest on grubszy niż te tradycyjne i może posiadać specjalne wcięcia ułatwiające trzymanie. Występuje w wersji dla prawo- i leworęcznych. Warto go kupić nawet jeśli nie jest wymagany przez nauczycieli. Jakakolwiek linijka staje się niezbędna w drugiej klasie podstawówki, jednak dopiero w kolejnym roku dzieci zaczynają uczyć się podstaw geometrii i wymagana jest linijka z podziałką o długości 20 centymetrów. Dodatkowo pojawia się wymaganie co do ołówka czyli twardość grafitu. Najbardziej popularny HB powinien być uzupełniony o drugi z grafitem o twardości B2. Dodatkowo potrzebna jest temperówka oraz gumka myszka do wycierania. Nie są to przybory drogie, wymagające inwestowania większych kwot, jednak warto kupować je z zapasem. Dzieci w tym wieku jakoś często potrafią gubić te drobne, mało znaczące przedmioty.

Niezbyt artystyczne przyrządy geometryczne.

   Od 4-tej klasy szkoły podstawowej wymagania co do wyposażenia w przyrządy geometryczne zmieniają się i to znacznie. Dzieci wkraczają w świat bardziej zaawansowanej geometrii, która wymaga nauki posługiwania się takimi przedmiotami jak ekierka, kątomierz czy cyrkiel. W tym momencie warto rozejrzeć się za zestawem geometrycznym, w którego skład wchodzą wcześniej wymienione przyrządy. Na rynku można znaleźć zestawy zawierające zarówno linijkę, ekierkę i kątomierz bez cyrkla, jak również pełne komplety wyposażone dodatkowo w cyrkiel, a nawet ołówki, temperówkę i gumkę. Kupując taki zestaw warto kierować się marką i sprawdzonymi rozwiązaniami, które nie będą przeszkadzać dziecku w nauce geometrii. W przypadku ołówków, jeśli zachodzi potrzeba używania wkładów o różnej grubości i twardości, warto rozważyć zakup tych markowych w wersji automatycznej. Nie wymagają one używania temperówek a kończące się wkłady można łatwo i tanio wymieniać. Ołówki automatyczne występują w wersjach o różnej grubości wkładu.

Techniczni kontra artystyczni.

   Duża część rodziców nie musi się martwić o to, że ich dorastające już pociechy muszą wyposażyć się dodatkowe przybory kreślarskie rozpoczynając naukę w szkole średniej. Większości wystarczą te używane w szkole podstawowej o ile przetrwały próbę czasu. Uczniowie szkół technicznych czy artystycznych należą jednak do odrębnej grupy. Zapewnienie im odpowiedniego wyposażenia do rysunku technicznego lub prac plastycznych to już inny poziom wiedzy, a co za tym idzie także dodatkowe koszty. W przypadku rysunku technicznego, oprócz standardowych przyborów, w grę wchodzą dodatkowo odpowiednie bloki techniczne czy dedykowane cienkopisy kreślarskie. Zastępują one grafitowe ołówki i posiadają różne wersje grubości wkładu oraz kolory. Uczniowie szkół plastycznych wymagają za to posiadania odpowiedniej palety ołówków o bardzo różnych twardościach i grubościach czy odpowiedniego papieru do rysowania.

Szczegółowe informacje o produktach i ich szeroką ofertę znajdą Państwo na stronach sklepu Biurtop.pl